24 грудня - який день, свято та прикмети
24 грудня Різдвяний святвечір у католиків і протестантів, в Україні відзначають професійне свято працівники архівів, а у православних – День пам'яті преподобного Никона Печерського.

Святвечір у західних християн
Сьогодні Святвечір у багатьох західних країнах, як і Різдво, це сімейне свято. Навіть ті, хто не відвідує церкву, збираються ввечері за столом усією родиною.
Назва "Святвечір" походить, як вважають, від слова "сочиво" - це особлива зернова каша, зазвичай із медом та фруктами. Традиційно куштувати "сочиво" належить напередодні свята лише після літургії, яка з'єднується з вечірньою. Традиція не їсти їжі до першої вечірньої зірки, пов'язана зі спогадом про появу зірки на Сході, що сповістила про народження Христа.
У різдвяний Святвечір у церквах вранці служать месу за чином Адвента, а меса надвечір'я Різдва починається зазвичай опівночі, але з пастирських міркувань дозволено починати богослужіння на кілька годин раніше.
Повсюдно поширений і звичай залишати за різдвяним столом вільне місце. Якщо хтось прийде в будинок на Різдво, то буде прийнятий, як брат. Цей звичай – знак пам'яті про близьких та дорогих людей, які не можуть цього дня зустріти свято разом із сім'єю.
День працівників архівних установ
24 грудня в Україні відзначають День працівників архівних установ. Це свято було встановлено 30 жовтня 1998 р. відповідно до Указу Президента України.
У День працівників архівних установ вітання приймають понад три тисячі працівників державних установ України, зайнятих в архівознавстві. Вони працюють у понад семи сотнях організацій, підпорядкованих Державному комітету. На плечах українських архівістів лежить турбота про майже 60 мільйонів одиниць зберігання різних видів документів.
У них вся історія України: великі та малі події, історія поколінь, як конкретних людей, так і родів, і міст, і селищ. А працівники архівних установ зберігають, комплектують і обліковують усі ці документи.
Церковне свято
Православна церква шанує пам'ять преподобного Никона Печерського - святого, який народився в XI столітті і зазнав голоду і мук за віру.
Преподобний Никон Печерський народився в багатій і знатній родині, з дитинства мав славу лагідної і доброї дитини, тягнувся до Бога. Юнаком пішов у монастир і став ченцем Києво-Печерського монастиря.
1096 року, коли на київські землі напали половці, Никон і всі брати потрапили в полон до ворога. Три роки ченці терпіли катування половців. Никонові господар підрізав жили, щоб той не втік. Але преподобний, за допомогою хреста та молитви, стійко зносив голод і муку.
Коли кияни уклали мир із половцями, головний мучитель Никона прибув до Печерського монастиря і з подивом упізнав в одному з ченців свого бранця. Ворог розкаявся у скоєному, прийняв хрещення і вирішив до останнього подиху служити преподобному.
Іменини: Адам, Вікентій, Данило, Омелян, Іван, Леонтій, Лука, Микола, Никифор, Нікон, Петро, Терентій, Филимон.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.