Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 22:00:41

9 листопада - який день, свято та прикмети

09.11.2021   08:10Агенцiя

9 листопада – в Україні відзначають день української писемності та мови, а також всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

У православних - День пам'яті преподобного Нестора Літописця. Католицька церква вшановує пам'ять святої Єлизавети, а буддисти святкують Лхабаб Дуйсен — сходження Будди з неба Тушита на Землю.

У світі відзначають Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму, Міжнародний день антиядерних акцій, Всесвітній день лізингу,

9 листопада, Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. З 2014 року, згідно з Указом Президента України від 30 грудня 2013 року, цей День відзначають 9 листопада, спільно з Днем української писемності та мови.

Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність і первозданну чистоту.

День української писемності та мови встановлений Указом Президента України від 6 листопада 1997 року і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і розпочинається письмова українська мова.

У православній церкві 9 листопада вшановується пам'ять Нестора Літописця, ченця Києво-Печерської Лаври, перу якого належить "Повість временних літ", в якій Нестор докладно описав життя і діяння перших князів.

Вчені стверджують, що саме Нестор Літописець був сучасником апостолів та багатьох святих, відомих у християнській церкві.

Прикмети:
    вранці на деревах іній - до морозів;
    вранці стелиться туман - до відлиги.

Іменини у Андрія, Миколи, Івана, Степана, Сергія та Максима.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини