Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 18:07:40

4 листопада - свята, прикмети та іменинники

04.11.2021   08:20Агенцiя

4 листопада у світі святкують день добра, день дорожнього регулювальника, день здорового глузду та день якісної роботи.

В Україні – день залізничника, а в Італії – день перемоги у першій світовій війні. У Британії ніч Гая Фокса, в Панамі день прапора, а в США національний день цукерок. Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

Сьогодні працівники залізничного транспорту України відзначають своє професійне свято. День залізничника встановлений Указом Президента України №1140/2002 від 11 грудня 2002 року.

Днем залізничника ця дата стала з ініціативи працівників Львівської залізниці. Виявляється, саме 4 листопада 1861 року, ще за часів Австро-Угорської імперії, на територію сучасної України — до Львова — прибув перший потяг, який мав назву "Ярослав". У нинішньому розумінні "Ярослав" був поїздом міжнародного сполучення. Він з'єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

У Великій Британії понад чотири століття в ніч з 4 на 5 листопада святкують ніч Гая Фокса або Ніч феєрверків. Насправді це свято – символ порятунку монархії і день страти змовників, одного з яких звали Гай Фокс. Цей дворянин був одним із учасників "Порохової змови" 1605 року, метою якої був військовий переворот у Великій Британії.

Змовникам не вдалося втілити у життя задумане. Про те, що у підземеллях парламенту планують підірвати величезні діжки з порохом, стало відомо у королівському оточенні. У ніч проти 5 листопада у підземеллі схопили Гая Фокса. Він не був ватажком перевороту, але був відповідальним за підрив діжок, оскільки розбирався у вибухових речовинах. Гая Фокса помістили до Тауера і стратили за кілька днів разом із іншими змовниками. Його ім'я стало символом замаху на королівську владу.

Православна церква 4 листопада святкує День Казанської ікони Божої Матері. Це свято відзначають двічі на рік: 21 липня та 4 листопада. Люди вірять, якщо щиро звернутися з молитвою до Пресвятої Богородиці саме цього дня, то молитва матиме унікальну силу.

Прикмети:

  • якою буде погода в цей день - такою буде і зима;
  • цілий день ясно - до похолодання.

Іменини: Ганна, Єлизавета, Іван, Іраклій, Павло, Федір.

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини