Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 06:51:38

25 жовтня - який день, свято та прикмети

25.10.2021   08:02Агенцiя

25 жовтня відзначають міжнародний день шкільних бібліотек, європейський день юстиції, всесвітній день опери, всесвітній день макаронів, день панк-культури і міжнародний день боротьби жінок за мир.

Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Day) святкують з ініціативи ЮНЕСКО у багатьох країнах щороку у четвертий понеділок жовтня, з 1999 року. До того ж щороку його присвячують окремій темі.

Уперше його проголосив президент Міжнародної асоціації шкільних бібліотек Бланш Вуллз. У 2005 році офіційний статус свята підтвердив уже новий президент цієї організації Пітер Дженко.

Європейський день юстиці
ї відзначають щороку 25 жовтня. Свято має наблизити правосуддя до громадян, інформувати про їх права і допомогти роботі Ради Європи та Європейської Комісії з питань правосуддя (CEPEJ), з інформаційною метою моделюючи судові процедури і процеси. Це свято громадян Європи, студентів і людей, що працюють у сфері правосуддя. Цього року CEPEJ підтримала 18 починань, як відзначити Європейський день юстиції, що походять від вісімнадцяти країн-членів Ради Європи.

Всесвітній день макаронів – молоде свято. Його запровадили в 1995 році. Це сталося на конгресі виробників пасти, тобто макаронів, який природно проводили в Італії. Учасники конгресу вирішили, що свято відзначатимуть 25 жовтня, а називатись воно буде World Pasta Day.

C 1980 року світова спільнота відзначає 25 жовтня особливе свято, Міжнародний день боротьби жінок за мир. По суті, це глибоко символічна подія, адже саме мати дарує життя дитині, і її прагнення, щоб не сталося, зберегти мирне співіснування країн абсолютно логічно.

Міжнародний день опери виник з ініціативи провідних міжнародних оперних союзів: OPERA America, Opera Europa and Ópera Latinoamérica.

25 жовтня обрали Днем Опери не випадково: саме цього дня народилися великі композитори Жорж Бізе і Йоганн Штраус.

День панк-культури. Рух панків народився, щоб "померти молодим". Однак сьогодні - майже 50 років потому - панки як і раніше живі і здорові.

Православна Церква вшановує пам'ять мучеників Прова, Тараха і Андроника. За переказами, вони постраждали за Христа в 304 році в місті Тарсі Кілікійському. На пропозицію язичників принести жертву ідолам, святий Тарах відповів, що він приносить жертву Єдиному, Істинному Богу в чистому серці. Проконсул побачив твердість святих у сповіданні істинної віри і піддав їх тортурам.

Прикмети:

Багато зірок 25 жовтня – до багатого врожаю;
Якщо в цей день віє вітер південний – буде тепло, а якщо північний – буде холодно;
Напрямок вітру змінюється - похмура погода встановиться надовго.
Грім гримить – до безсніжної і теплої зими
Птахи низько до землі летять – до ранньої і холодної зими

Іменини: Іван, Кузьма, Федот, Тарас, Макар

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».