Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 07:42:14

25 жовтня - який день, свято та прикмети

25.10.2021   08:02Агенцiя

25 жовтня відзначають міжнародний день шкільних бібліотек, європейський день юстиції, всесвітній день опери, всесвітній день макаронів, день панк-культури і міжнародний день боротьби жінок за мир.

Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Day) святкують з ініціативи ЮНЕСКО у багатьох країнах щороку у четвертий понеділок жовтня, з 1999 року. До того ж щороку його присвячують окремій темі.

Уперше його проголосив президент Міжнародної асоціації шкільних бібліотек Бланш Вуллз. У 2005 році офіційний статус свята підтвердив уже новий президент цієї організації Пітер Дженко.

Європейський день юстиці
ї відзначають щороку 25 жовтня. Свято має наблизити правосуддя до громадян, інформувати про їх права і допомогти роботі Ради Європи та Європейської Комісії з питань правосуддя (CEPEJ), з інформаційною метою моделюючи судові процедури і процеси. Це свято громадян Європи, студентів і людей, що працюють у сфері правосуддя. Цього року CEPEJ підтримала 18 починань, як відзначити Європейський день юстиції, що походять від вісімнадцяти країн-членів Ради Європи.

Всесвітній день макаронів – молоде свято. Його запровадили в 1995 році. Це сталося на конгресі виробників пасти, тобто макаронів, який природно проводили в Італії. Учасники конгресу вирішили, що свято відзначатимуть 25 жовтня, а називатись воно буде World Pasta Day.

C 1980 року світова спільнота відзначає 25 жовтня особливе свято, Міжнародний день боротьби жінок за мир. По суті, це глибоко символічна подія, адже саме мати дарує життя дитині, і її прагнення, щоб не сталося, зберегти мирне співіснування країн абсолютно логічно.

Міжнародний день опери виник з ініціативи провідних міжнародних оперних союзів: OPERA America, Opera Europa and Ópera Latinoamérica.

25 жовтня обрали Днем Опери не випадково: саме цього дня народилися великі композитори Жорж Бізе і Йоганн Штраус.

День панк-культури. Рух панків народився, щоб "померти молодим". Однак сьогодні - майже 50 років потому - панки як і раніше живі і здорові.

Православна Церква вшановує пам'ять мучеників Прова, Тараха і Андроника. За переказами, вони постраждали за Христа в 304 році в місті Тарсі Кілікійському. На пропозицію язичників принести жертву ідолам, святий Тарах відповів, що він приносить жертву Єдиному, Істинному Богу в чистому серці. Проконсул побачив твердість святих у сповіданні істинної віри і піддав їх тортурам.

Прикмети:

Багато зірок 25 жовтня – до багатого врожаю;
Якщо в цей день віє вітер південний – буде тепло, а якщо північний – буде холодно;
Напрямок вітру змінюється - похмура погода встановиться надовго.
Грім гримить – до безсніжної і теплої зими
Птахи низько до землі летять – до ранньої і холодної зими

Іменини: Іван, Кузьма, Федот, Тарас, Макар

Останні новини Чернігівщини

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені»

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені» 18:54

03 та 04 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем'єру –«МарЛені»- кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.