2 жовтня - який день, свята і прикмети
2 жовтня світ відзначає день ненасильства і день соціального педагога, день повітряної кульки і день фермерських тварин, день уролога
2 жовтня - день народження Махатми Ганді, у Вірменії - Всенародне свято вина, а в Туреччині - відкриття кінофестивалю "Золотий Апельсин".
2 жовтня - Міжнародний день ненасильства. Як і більшість подібних свят, його запровадили за ініціативи ООН. Основне завдання - затвердити культуру миру і терпимості. До речі, його приурочено до дня народження Ганді.
Міжнародний день соціального педагога - професійне свято, яке відзначається щорічно 2 жовтня. У травні 2009 року в Копенгагені пройшла XVII Міжнародна конференція соціальних педагогів. У цьому заході брали участь представники 44 країн.
Сьогодні відбудеться відкриття міжнародного кінофестивалю "Золотий Апельсин" - найстарішого і відомого кінофестивалю в Азії і найбільш значущої події в сфері турецького кінематографу. У Туреччині його називають Оскаром національної кіноіндустрії, традиційно проходить щороку у вересні - жовтні протягом тижня. Символ фестивалю - апельсин (який не лише фігурує в гербі фестивалю, а й дає цьому заходу назву) - головний середземноморський фрукт, разом із морем, статуєю Венери і іншими історичними елементами регіону.
За народним календарем сьогодні день Трохима і Зосими. Зосиму вважали покровителем бджіл, тому в цей день молилися святому, щоб він зберіг бджолині сім'ї і допоміг зібрати багато меду. Час з 2 до 10 жовтня селяни називали "бджолиною дев'ятиною", оскільки саме у цей період бджолярі починали збирати мед і готували вулики на зимівлю.
Прикмети:
Листя з дерев опадає - час ставити вулики в пасіки.
Якщо не пригостити медом жебрака - рік буде нещасливим.
Вічко потрібно залишити відкритим - зима буде теплою.
Бджоли льотки щільно закладають - буде холод та багато снігу взимку.
Як вітер південний - слід чекати хорошого врожаю озимих.
Заборони:
Не варто в цей період ухвалювати важливі рішення, вести переговори і здійснювати серйозні вчинки
Іменини: Гнат, Давид, Ігор, Костянтин, Теофіл, Трохим і Федір.
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.