Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 03:27:22

10 цікавих фактів про горіхи

29.08.2021   12:27Агенцiя

Горіхи залишаються цінним і популярним джерелом харчування протягом всієї історії людства. Створені природою антидепресанти насичують наш організм біоактивними речовинами, поліпшують роботу серця і мозку.

Крім відомих корисних властивостей, горіхи «приховують» масу цікавих фактів.

1. Кешью — незвичайний горіховий плід. Міцна шкаралупа і токсична рідина — кардол оточують їстівне ядро. Тому відкриття горіхів довіряють тільки професіоналам. Перед надходженням у продаж ядра обробляють теплом, щоб нейтралізувати токсичну рідину.

Одного разу кешью стали предметом забавного розслідування. Британська королева Єлизавета II помітила зникнення горіхів з чаш, що залишаються в коридорах Букінгемського палацу для перекусів. Вона почала відзначати рівень кешью в піалах спеціальними лініями. В результаті офіцери охорони отримали пам’ятки із зазначенням «тримати свої брудні руки» подалі від королівських горіхів.

2. Фісташки не даремно називають «усміхненим» або «щасливим» горіхом. Самі низькокалорійні ядра змушують усіх красунь посміхатися і бути щасливими з часів Олександра Македонського. Адже стандартна 30-грамова порція фісташок містить всього лише 100 кКал.

3. Макадамія — найдорожчий горіх. Директор Королівських ботанічних садів Австралії барон Фердинанд фон Мюллер вперше описав і назвав рослину в честь свого кращого друга доктора Джона МакАдама. Макадамія була популярною «валютою», якій першовідкривачі Австралії розраховувалися з аборигенами.

4. Волоський горіх родом із Середньої Азії і окремих районів Кавказу. У давні часи ядра поставлялися по світу переважно з Греції. Тому горіх назвали волоським. На Кавказі, де дерево вважалося священним, можна зустріти рослини віком до 400 років. Який орган отримує найбільше користі неважко здогадатися по зовнішньому вигляду ядер. Про це знали жерці Стародавнього Вавилону, які ввели для простих людей заборону на волоські горіхи, щоб народ не став мудрішим і не скинув правителів.

5. Арахіс — мегапопулярний земляний горіх, а точніше рослина сімейства бобових. Пік затребуваності ядер припадає на США, де щодня використовується до 170 тонн арахісу тільки у виробництві цукерок. Арахісове масло входить в щоденне меню 40 мільйонів американців. Жителі країни знають, що для отримання 350 грамів улюбленого продукту потрібно 548 арахісових ядер.

6. Бразильський горіх входить в топ найсмачніших ядер. Він містить рекордні дози найпотужнішого антиоксиданту — селену. Біоактивні речовини продовжують молодість шкіри, покращують роботу щитовидки, знижують ймовірність серцевих і онкозахворювань. Але з селеном жарти погані. Добову норму антиоксиданту в організмі здатна забезпечити пара бразильських горіхів. Переїдання може обернутися отруєнням або незрозумілим захворюванням, як в одному з епізодів серіалу «Доктор Хаус».

7. Мигдаль — це кісточкових плід, який в Стародавньому Єгипті був по кишені лише фараонам і наближеним до них особам. Сьогодні вегани замінюють коров’яче молоко продуктами, приготованими з солодкого мигдалю.

8. Кедрові горішки мають більшу кількість цінних властивостей, незважаючи на крихітні розміри. Це міні-комора вітамінів і мінералів користь, якої вихваляв Авіценна. Кедрові горішки допомагають відновити ослаблений організм, зміцнити імунітет і безболісно пережити вірусно-інфекційний сезон.

9. Фундук — культурна версія ліщини, горішника або лісового горіха, яка використовується в харчуванні з часів неоліту. Цілюща і духовна сила одного з дев’яти священних дерев згадується в давньогрецькій та римській міфології. Друїди використовували фундук як символ мудрості, слов’яни в обрядах родючості, а британці для здійснення мрій.

10. Українське прислів’я: «Їсть горіхи, та на сіряк діри» — натякає на ризик порвати одяг в процесі лазіння по деревах за бажаними ядерця.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.