13 липня - Міжнародний день головоломки
Міжнародним днем головоломки святкують народження доктора Ерно Рубіка, винахідника кубика Рубіка.
календар
Рубік народився 13 липня 1944 року в Будапешті під час Другої світової війни. Знаменитий винахід Рубіка – кубик Рубіка, став популярним у 1980-х роках у всьому світі.
Через рік після того, як іграшка була вперше вивезена з рідної Угорщини, продажі іграшки перевищили п’ять мільйонів. Виробникам головоломки було важко не відставати від зростаючого попиту, і виробничі центри по всьому світу довелося розширювати.
Міжнародний день головоломки приурочений до дати народження винахідника, мабуть, найвідомішою і популярною головоломки в світі, проте, присвячений він будь-яким видам головоломок, яких налічується безліч: усні (шаради, загадки і т.д.), з предметами (з картками, сірниками і т.д.), механічні ( «Кубик Рубіка», «П'ятнашки», «Ханойська вежа» і ін.), а також друковані (кросворд, судоку, сканворд, ребус і ін.).
По суті своїй головоломка - це не що інше, як складне завдання, вирішення якої потребує кмітливості. Вчені неодноразово підтверджували, що при вирішенні головоломок людина задіює обидві півкулі головного мозку, тренуючи пам'ять, уяву, уважність.
Останні новини Чернігівщини
Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57
Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55
Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.
Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36
Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.