Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 лютого, 14:35:53

4 березня - Міжнародний день людей, які носять окуляри

04.03.2021   07:41Агенцiя

У цей день світ відзначає Міжнародний день людей, які носять окуляри (який у народі називають Днем очкарика).

календар

календар

Стереотип, що люди з поганим зором більш здібні, ніж ті, хто має чудовий зір, існує дуже давно.

Стереотип, що люди з поганим зором більш здібні, існує давно.
Але останнє дослідження довело, що насправді це не стереотип. Про це пише Daily Mail.

Учені з Едінбургзького університету знайшли прямий зв'язок між інтелектом і поганим зором, провівши найбільше світове генетичне дослідження когнітивних функцій.

Вони проаналізували генетичні дані понад 300 тисяч людей віком від 16 до 102 років з Австралії, Європи та Північної Америки.

Учасники дослідження мали пройти різноманітні тести на мислення, результати яких дозволили скласти загальну оцінку когнітивних здібностей.

Люди, які мали найкращі результати у тестах, на 30% частіше мали поганий зір, на відміну від тих, хто погано склав тести.

Дослідження також показало зв'язок між вищою когнітивною здатністю та генами, які, як відомо, відповідають за серцево-судинне здоров'я.

Більше того, команда вчених виявила 148 генів, пов'язаних з такими навичками мислення, як пам'ять, швидкість розумової обробки та орієнтація у просторі.

Про 58 з них ніколи не було відомо.

Учені стверджують, що результати дослідження можуть допомогти зрозуміти зниження когнітивних функцій і попередити розвиток деменції.

Останні новини Чернігівщини

Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій

Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43

Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.

СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон

СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33

Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.

У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20

Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:35

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.