Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 10:54:59

3 березня – Всесвітній день дикої природи

03.03.2021   07:50Агенцiя

Проблеми збереження довкілля, як і окремих його складових є одним з пріоритетних напрямків діяльності міжнародної екоспільноти.

календар

календар

Важливість збереження дикої фауни і флори, відтворення природних біоресурсів задля забезпечення екологічної безпеки на землі є першочерговим завданням для всіх дотичних структур.

Темою цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи є «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета: підвищити обізнаність людей про величезну цінність лісів та видів дикої природи, які мешкають у лісах, просувати моделі і практики управління лісовими ресурсами, пропагувати знання про важливість природних систем та збереження видів дикої фауни і флори.

Ліси забезпечують киснем усі живі мікроорганізми, регулюють вологість землі, захищають грунти від ерозії та запобігають забрудненню довкілля. Ліси – це середовище існування багатьох видів тварин і рослин. Частина всієї екосистеми планети.

Проте, з кожним роком площа лісових насаджень зменшується, Земля втрачає цілі лісові території. Люди незаконно знищують дерева, завдаючи непоправної шкоди навколишньому природному середовищу. Частішають випадки нелегальних рубок, випалювання, безвідповідального забруднення лісових масивів. Тільки у 2020 році майже у всіх районах нашої області фіксувалися непоодинокі випадки незаконних рубок дерев у прибережних смугах річок, а також полезахисних смугах, порушення заготівлі та вивезення деревини.

Як результат – зміна клімату та «кричущі» виклики природі!
Втручання у дику природу людини завдає руйнівного впливу й на її «мешканців». Адже, дика природа, як  невід’ємна частина планети,  неповторна своєю красою і первозданністю. Вона є домівкою для всього живого – тваринного та рослинного світу! І вже упродовж багатьох століть рослинний і тваринний світ забезпечують сталість та продуктивність екологічного різноманіття.  Відіграють важливу роль у функціонуванні природних систем.

Однак, умови сьогодення ведуть до втрати різноманітності їх видів, зміни середовища існування. Надмірна експлуатація природних ресурсів, порушення природоохоронного законодавства  у сфері тваринного світу та біоресурсів зумовлюють зміни в структурі природних скарбів.

Виклики тривожні та складні. І можуть спричинити незворотні втрати у видовому різноманітті життя на планеті. Тож, маємо навчитися раціонально використовувати природні скарби, усвідомити свою відповідальність та об’єднати зусилля аби зберегти природу!

І як казав відомий український письменник і публіцист В.О. Сухомлинський: «Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов». Ми пам’ятаймо про це! І закликаємо кожного приєднатися до відзначення Всесвітнього дня дикої природи!

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини