Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 квітня, 02:09:05

23 листопада - Міжнародний день боротьби з безкарністю

23.11.2020   08:12Агенцiя

Міжнародний день боротьби з безкарністю був встановлений в 2011 році Міжнародною асоціацією захисту свободи слова (IFEX).

календар

календар

Датою святкування обрали 23 листопада, адже у цей день у 2009 році в місті Ампатуан (Філіппіни) сталася трагедія. 58 осіб було викрадено і вбито. Важливою деталлю трагедії є те, що серед цих людей було 32 журналіста і працівника ЗМІ. Цей злочин проти журналістів є самим смертоносним за останні десятиліття.

Мета Міжнародного дня боротьби з безкарністю – домогтися правосуддя для тих людей, які зазнали переслідувань і погроз за здійснення свого права на свободу вираження. Також важливим мотивом проведення цього Дня є привернення уваги громадськості до проблеми безкарності.

В наші дні журналісти, блогери, активісти і просто люди, які відстоюють справедливість, стикаються з погрозами, шантажем, нападами. У найтрагічніших випадках смерть може наздогнати журналіста просто за те, що він робить свою роботу. За останнє десятиліття було вбито понад 500 журналістів, але вбивці залишилися безкарними у 90% випадків.

Останні новини Чернігівщини

Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії!

Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії! 15:09

Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії!

Надзвичайні події в області за останню добу 10:07

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.

“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13

В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10

28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.

 Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів

Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.