Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 січня, 17:18:30

7 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

07.06.2020   09:17Агенцiя

7 червня православні та греко-католики святкують Трійцю.

календар

календар

Згідно з Євангелієм в день, коли з небес на Ісусових апостолів зійшли вогненні язики Духу, апостоли заговорили різними мовами, щоб надалі здійснювати покликання йти до народів і проповідувати вчення Христове. Сходження Святого Духу обіцяв апостолам Христос у день Свого вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на 50-й день після Воскресіння.

Тому свято ще зветься П'ятидесятницею. Українці називають його також Зеленими святами, бо здавна в час зміни весни на літо замаюють оселі зеленню-клечанням, посипають долівку травою й татар-зіллям. Таким чином вшановують невмирущість життя і невичерпність його джерела.

У християнській символіці зелена барва так само означає життя. Зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають храми й церковні подвір'я, а священики освячують оберемки зелені, які люди приносять до церкви.

Цікаво, що образ Трійці українці шанують ще з дохристиянських часів. Різдвяний трисвічник, що зветься "трійця", колядки про створення світу, гаївки-веснянки, троїстий знак на писанках свідчать про духовні знання наших предків, які на сьогодні майже втрачені. І, можливо, найцікавішим відгомоном стародавніх вірувань стали громадські звичаї взаємодопомоги, які трималися в українському суспільстві аж до середини ХХ століття

Свято П`ятидесятниці присвячене зішестю Святого Духа на апостолів, які зібралися разом у Сіонській світлиці в Єрусалимі на 50-й день після Воскресіння Христова.
За переказами, сповнившись Святого Духа, Петро та інші апостоли почали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали. Це так вразило людей (в більшості своїй юдеїв), що багато хто увірував в Ісуса Христа, і того ж дня близько трьох тисяч людей прийняло Святе Хрещення. Відтоді кількість християн щодня збільшувалося.

Свято Трійці, по суті, є днем становлення Церкви Христової. На П'ятидесятницю у віруючих, на знак радості та подяки Богові за те, що Він відродив людей через хрещення в нове життя, прийнято зривати гілочки берези - символ життя, приходити з ними до церкву або просто ставити у вазу березовий букет (у Україні вітки тополі, липи, різні трави), додаючи до нього будь-які квіти.

В 2020 році День Святої Трійці. П’ятидесятниця припадає на 7 червня.


 

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини