Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 березня, 13:55:10

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29.03.2020   09:33Агенцiя

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

календар

календар

З цією метою він зварив незвичайний сироп карамельного кольору. У рецептуру напою входили відвар листя коки, цукор і кофеїн. Тому по своїй дії напій вийшов досить стимулюючим.

Сироп був солодким та густим, Пембертон досить високо оцінив смакові якості свого творіння. Він вирішив продавати його через аптеку «Джейкобс». Перші порції сиропу стали продаватися саме тут по п'ять центів за склянку. На перших порах коку розкуповували в кількості дев'яти склянок на день.

Пізніше в напій почали додавати газовану воду. Приблизно в той же час напій отримав назву «Кока-Кола». Назва і оригінальний шрифт придумав Френк Робінсон — друг і партнер Джона Пембертона.

Після смерті Пембертона процвітаючий бізнесмен Аза Кендлер придбав рецепт «Кока-Коли» у його вдови за 2300 доларів. А далі Кендлер помістив напій в металевий посуд, в якій і зварив його разом з власними запатентованими «Бальзамом з крові рослин». Десять наступних років «Кока-Кола» зміцнювалася в назві «лікувального напою». А 31 січня 1893 товарний знак «Кока-Кола» був офіційно зареєстрований в США.

До речі, саме в тому ж 1893 році молодий фармацевт з Нью-Берна Калеб Бредхем проводив експеримент по створенню фармацевтичної суміші з газованої води, цукру, ванілі, рідких масел і горіхів коли. Ця незвичайна суміш під незвучние назвою «напій Бреда» стала продаватися в аптеках як звеселяючий, зміцнюючий і сприяє травленню напій. Через п'ять років після винаходу Бредхем дав напою нове ім'я — «Пепсі-Кола» і зареєстрував його як торгову марку. Назва була складена з назв інгредієнтів — пепсину (травний фермент) і горіха коли.

Останні новини Чернігівщини

Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01

Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.

 Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів

Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56

З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.

20 березня: цей день в Україні і світі

20 березня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини