21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці 21 вересня 2019 – що не можна робити та що можна.

В народі його ще називають Богородичним святом. Віряни цього дня відправляються в церкву зі своїми сім'ями на богослужіння. Що варто зробити в цей день, а від чого рекомендується утриматися – читайте далі.
21 вересня за народним календарем настає справжня осінь. Саме в цей день християни східного обряду відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Християни завжди зверталися до Діви Марії за захистом та благословенням, адже вона стала об'єднуючим началом між Богом та людським родом.
У багатьох місцях, свято Богородиці пишно відзначається, особливо там, де освячувалися церкви на честь Діви Марії. Цього дня християнам східного обряду вартує влаштувати гостини, на яких всі родичі зберуться за одним столом.
Що можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці
Це свято вважається жіночим, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду. Жiнки, в яких немає дiтей, повинні приготувати обiд i запросити на нього своїх близьких та родичів – "щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей". Жiнкам варто також цього дня замовити службу в церквi. Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.
Віддавна цього дня жінки рано-вранці намагалися піти на водойму. Вважалося, що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. А для міцного здоров’я дітей обливали на порозі водою.
З цього дня починався цибульний тиждень – господині з грядок прибирали цей овоч. А до Різдва Пресвятої Богородиці намагалися зібрати весь урожай, а пасічники в цей час починали готувати бджіл до зимівлі – прибирати вулики. Наприкінці вересня зазвичай холоднішає, тому до Другої Пречистої рекомендується повністю викопати картоплю і завершити усі польові роботи.
З дня свята Різдва Пресвятої Богородиці можна було засилати сватів до дівчат. Також в цей день добре було робити весілля і ходити сім'ями в гості одне до одного.
Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці
Як і в будь-яке інше церковне свято на Різдво Пресвятої Богородиці заборонено займатися важкою фізичною працею. Цього дня не можна прибирати, копати, мити, вишивати, в'язати чи різати щось.
Щоб не розгнівати Богородицю постарайтеся в цей день ні з ким не конфліктувати. Не вживайте поганих слів та не розпочинайте сварку. А якщо інцидент був неминучий, то щиро попросіть вибачення.
Що цікаво, залишки їжі, які залишаться після трапези – викидати не можна. Дайте їжу, яка у вас залишилася своїм домашнім улюбленцям.
Якщо ви побачите жебраків у цей велике свято, то не проходьте повз них, а дайте їм милостиню. Особливо це стосується жінок, які не можуть народити дитину. Не жалійте грошей на людей, які не мають грошей і змушені жебракувати.
Прикмети на Різдво Пресвятої Богородиці
– Якщо на Різдво Богородиці погода буде сонячною, то і осінь чекає тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо небо буде похмурим у цей день, то й осінні холоди прийдуть із дощами.
– Якщо дівчина вмиється до сходу сонця, то її обов’язково посватають в цьому році.
– Щоб уникнути "лихих очей" та наклепу і хвороб, в Різдво Пресвятої Богородиці рекомендується спалити старий одяг і взуття.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.