Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:46:58

17 вересня - Дня безпеки пацієнтів

17.09.2019   07:36Агенцiя

Нова дата у вітчизняній медицині: згідно з Указом Президента України, 17 вересня 2019 року вперше в нашій державі запроваджується відзначення Дня безпеки пацієнтів.

Рішення про відзначення нового свята у вітчизняній системі охорони здоров’я погоджено з багатьма інституціями, що працюють над покращенням надання медичної допомоги громадянам України та впроваджують низку заходів, спрямованих на безпечне перебування хворого у стаціонарах, запобігання внутрішньолікарняним інфекціям, післяопераційним ускладненням, а також виважене ставлення до призначення лікарських препаратів.

Так ініціаторами відзначення Дня безпеки пацієнтів виступили Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я, Національна академія медичних наук, ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН України», Всеукраїнська громадська організація «Рада захисту прав та безпеки  пацієнтів» та інші урядові та неурядові організації.
Із цієї нагоди 16 вересня в Укрінформі відбулася прес-конференція стосовно аспектів відзначення цього дня та  проблеми безпеки пацієнтів у вітчизняних лікувально-профілактичних закладах.

Зокрема, президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк зазначив – проблема безпеки  пацієнтів актуальна для всього світу, особливо для країн з перехідною економікою, до яких належить і Україна. Враховуючи, що національна медична галузь перебуває у стадії реформування, необхідно, щоб питання безпеки пацієнтів стали наріжним каменем надання їм якісної медичної допомоги. За статистикою, навіть у розвинутих країнах Європи, Північної  Америки нині понад 15% пацієнтів стаціонарів наражаються на небезпеку захворіти на  внутрішньолікарняні  інфекційні захворювання та післяопераційні ускладнення, пов’язані із недотриманням санітарних норм. Тому  проблема безпеки хворих, як стаціонарних, так і амбулаторних стає надзвичайно актуальною.

У переддень відзначення Дня безпеки пацієнта Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скелецька під час інтерв’ю підкреслила, що нове свято неможливо відокремити від Дня прав пацієнта, адже доступність якісної медичної допомоги нерозривно пов’язане із її безпекою. «Вважаю, що однією з проблем, яку необхідно вирішувати Міністерству, це доступ хворих до знеболювання під час хронічних захворювань, що супроводжується больовим синдромом. Йдеться також і про доступ пацієнтів до сучасних якісних фармацевтичних препаратів». Також очільниця профільного Міністерства наголосила – дотримання  клінічних протоколів, які базуються на  доказовій медицині –  основа забезпечення прав пацієнта на  якісну  медичну допомогу. Крім того, необхідно встановити постійний зворотній зв’язок між пацієнтом і лікарем задля унеможливлення непорозумінь під час  лікування. Зоряна Скелецька вважає, що співпраця Міністерства і пацієнтських організацій дадуть хороший результат у плані дотримання прав громадян  на якісне лікування, адже люди повинні бути впевнені, що їхнє перебування у, зокрема, стаціонарах цілком безпечне. Для цього, за словами Зоряни Скелецької, вона буде без попередження відвідувати лікарняно-профілактичні заклади задля спілкування із пацієнтами.

Так, за словами завідувача хірургічного відділення КНП «Чернігівська  центральна районна лікарня», головного позаштатного спеціаліста за спеціальністю хірургія, кандидата медичних наук Валерія Василинчука,  дотриманню безпеки пацієнтів в лікарняних закладах області нині приділяється  особлива увага. «Що стосується хірургічних хворих, то наші медики вже давно відмовилися від використання багаторазових витратних матеріалів, запроваджується суворий режим, що базується на дотриманні  санітарно-гігієнічних правил. Зокрема, операційні та перев’язувальні приміщення розділені на чисті та гнійні, під час операцій та післяопераційного догляду за хворими використовуються виключно одноразові шприці, адже, на жаль, достатньо лише однієї краплини крові на кінчику голки, щоб наразити пацієнта на небезпеку захворіти гепатитом С. Це, а також інші  профілактичні заходи дають змогу звести ризик внутрішньолікарняних інфекцій практично до нуля. Втім, – продовжує Валерій Василинчук, – для більш ефективної роботи з безпеки пацієнтів необхідні чималі кошти. Сподіваємося, що реформа  медичної галузі це передбачить».

Відзначення Дня безпеки пацієнтів передбачає низку заходів за участі Національного Центру громадського здоров’я, який запроваджує ряд ініціатив по масовому роз’ясненню громадянам правил, дотримання яких допоможе їм почуватися комфортно під час перебування у стаціонарі та на амбулаторному прийомі.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.