Як правильно ловити раків, щоб не платити штраф
З 16 вересня на водоймах Чернігівщини дозволено ловити раків.
Нагадаємо що з 15 серпня по 15 вересня у водоймах області діяла заборона на лов раків. Дана заборона була встановлена з метою захисту членистоногих на період їх другої линьки під час якої вони стають найбільш вразливими.
«Пам’ятайте, що одній собі за добу дозволяється добути не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування», - наголосив начальник Чернігівського рибоохоронного патруля Микола Каленюк.
Розмір впійманого членистоногого повинен бути не менше ніж 10 см. Вимірюється рак по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.
Раків можна ловити: раколовкою - "хапкою", діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою та «розщіпом» - не більше п’яти снастей на ловця.
За порушення правил рибальства настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 грн. до 170 грн. За грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових, отруйних речовин та інших заборонених знарядь лову) - від 340 грн. до 680 грн. А також, за кожен екземпляр незаконно виловлених раків, прийдеться сплатити нанесені збитки у розмірі 25,5 грн.
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression