Пройшов Міжнародний історичний фестиваль "СПИС НА ВІСТРІ". Фоторепортаж
В останній день серпня, на території парку "БЕРЕМИЦЬКЕ" Козелецького району пройшов Міжнародний історичний фестиваль "СПИС НА ВІСТРІ".
Звуки старовинних мелодій древньої Чернігівщини заполонили давні поселення наших пращурів де тепер знаходиться природний парк з його неповторним природним заповідником.
На гостей та жителів с. Беремицьке чекала насичена програма історичного фестивалю «Спис на Вістрі».
Була надана захоплююча екскурсія територією парку природи, відвідувачі дійства із великим захопленням дивилися на масові бої реконструкторів, знайомилися із тим, як за часів Київської Русі працювали ремісники, вправлялися у метанні списів та ножів, а також стріляли із лука. Щоб відтворити бойові сутички, до Беремицького приїхали реконструктори із Київської, Чернівецької, Одеської, Херсонської областей, а також гості із Польщі.
Окрім того, всі охочі мали змогу познайомитися з матеріально-культурною спадщиною Чернігівщини у період Х-ХІ століття.
Під час заходу була представлена виставка майстрів Чернігівщини та керівників студій КЗ «Обласний центр народної творчості» ЧОР.
Весь день на території парку відбувалась етнотолока, повідомив Обласний центр народної творчості.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).