Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 лютого, 11:10:08

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла

12.07.2019   07:53Агенцiя

У православному церковному календарі цей день присвячується пам'яті відразу двох апостолів - Петра і Павла.

Інші назви свята: «Петри-Павли», «Петрове говіння», «Петрок», «Мирська свічка». В цей день закінчувався літній весільний сезон. Влаштовувалася братчина, в якій брали участь, як правило, лише одружені і люди похилого віку. Тещі зятів пригощали.

Петро був одним із 12 апостолів. Він і його брат Андрій були рибалками, і Ісус закликав їх обох до себе. Петро став свідком багатьох подій, захотів пройти по воді, відрубав вухо раба первосвященика і брав участь у багатьох інших відомих історіях. Петра вважають першим Папою Римським і засновником християнської церкви.

Павло не був одним із 12 апостолів. В юності він брав участь у гоніннях на юдеїв, але коли Ісус воскрес, він повірив у Нього. Павло створив багато християнських громад в Малій Азії та на Балканському півострові.

Сьогодні не можна тяжко працювати, прибирати, займатися садом або городом. Не можна прати, прасувати, шити. На купання заборони немає. Не варто сваритися і бажати зла іншим, все повернеться вам сторицею.

Немає заборони на сімейні застілля, особливо на природі. Але зловживати алкоголем не потрібно, тільки пару келихів червоного вина. Також священики рекомендують відмовитися від інтимної близькості, від вінчання і хрещення дітей.

Є повір'я, що сьогодні не можна давати і брати в борг самому. Також у наших предків було прийнято ворожити в цей день, але Біблія забороняє це.

Останні новини Чернігівщини

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51

Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.

“Bissquit” — триб’ют  “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі”

“Bissquit” — триб’ют “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі” 10:50

7 лютого 2026 року глядачі та музиканти джаз-бенду “BissQuit” знову об’єдналися у творчому просторі “Jazz-Куліси”: у залі Чернігівського обласного філармонійного центру вперше у новому році відбувся концерт в рамках проєкту, і присвячений він був творчості видатного американського джаз-ф’южн-бенду “Snarky Puppy”.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:46

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

9 лютого: цей день в Україні і світі

9 лютого: цей день в Україні і світі 08:44

День 1447 Російська агресія - Day 1447 Russian aggression

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф 14:21

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який добровільно перейшов на бік ворога та воює проти Сил оборони.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини