10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток
Судді з'явилися на футбольному полі лише в 1873 році. Тоді взагалі вважалося, що за власною ініціативою суддя в гру втручатися не повинен. Обов'язками суддів було стежити за часом, робити позначки про матч, видаляти і призначати гравців, а також вирішувати суперечки представників команд, коли вони не могли домовитися між собою. І зараз, як кажуть футбольні коментатори, «кращий суддя той, хто управляє грою, але його присутність на полі непомітно».
До 1878 року футбольні судді свистка не мали і користувалися для управління грою тільки своїм власним голосом або подавали знаки, або дзвеніли дзвіночком, щоб звернути на себе увагу і винести рішення.
З введенням в користування свистка пов'язана кумедна історія. Тоді право судити гру воліли віддавати не професіоналам, а любителям. Вважалося, що захоплений любитель, який любить футбол, і якому за це не платять, зробить все краще, ніж професіонал. І тому на роль суддів і арбітрів брали любителів футболу. Це могли бути клерки, лікарі, письменники ..... Відомо, що сер Артур Конан Дойл також був футбольним арбітром.
10 липня 1878 судити гру довірили поліцейському, і коли на грі виникла бійка, він, не замислюючись, засвистів у свисток.
Налякані й приголомшені гравці негайно ж припинили бійку. З тих пір арбітри на поле користуються свистком.
Останні новини Чернігівщини
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).