13 травня - Яків Теплий
У понеділок, 13 травня, православна церква вшановує пам'ять святого Якова Зеведеєвого — одного з апостолів, що згадуються в Новому Завіті.
Він був старшим братом Іоана Богослова. Зеведеєвими братів Якова та Івана називали по імені їх батька Зеведія. Варто відзначити, що вони разом з апостолом Петром вважалися найближчими учнями Ісуса Христа. Адже тільки вони стали свідками Преображення Сина Божого.
У цей день на Русі припиняли сватання, оскільки наступний місяць травень вважався невідповідним для весіль та бенкетів. Примітно, що навіть пропозиція про сватання була на Якова образливою: погано б говорили про те сімейство, яке в цей час планує весілля. До наших часів збереглася приказка: «В травні женитися — все життя маятися».
Не рекомендується в це свято вирушати в далекі поїздки, не скупавшись перед цим у воді з березневого снігу, який спеціально припасений для такого випадку. Згідно з повір'ям, на Якова по землі починають бродити хвороби, а врятувати від них може тільки березнева вода.
Ще в цей день люди спостерігали схід сонця. Якщо небо при цьому було чистим і ясним, то літо мало бути сонячним. Якщо ввечері зірки зійдуть і подме з півдня теплий вітер, то літо буде грізним, але теплим і врожайним.
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).