Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 лютого, 11:55:21

8 січня - Бабині каші

08.01.2019   07:55Агенцiя

У день Бабиних каш прийнято вшановувати повитух. Їм приносили щедрі подарунки і частування. Приходили з дітьми, щоб бабки їх благословили. Особливо в цей день до бабок рекомендувалося ходити майбутнім мамам і молодим дівчатам.

Пізніше православна церква стала відзначати в цей день свято Собор Пресвятої Богородиці.

Бабка повивальна — в селі всім рідня дальня. Ні одні родини обходилися без повитухи. Бабка допомагала породіллі. І була вона, як мовляли, з руками. Знаючи звичаї старовини, бабка знала свою справу. При муках породіллі затоплювала лазню, виводилаи породіллю за сонцем. Бабчине — повивання — супроводжувалося добрим слівцем, добрими травами, добрими молитвами.

А ще, не в такі далекі часи, матінка збирала дітлахів ввечері і вчила їх славити Різдво, обсипати зерном — на довгий вік, на щастя, на добробут. Простіше простого було у святковий годину видати по шматку пирога, побалувати дітей журавлиною на меду. Але матінка знала: «Не у всякому будинку коровай випечений, та ще, щоб всьому сімейству вдосталь».


Спостерігали і за прикметами: якщо цей день ясний, то буде хороший урожай проса. Каша в печі підрум'яниться — до снігу. Якщо синички зранку пищать, можна чекати до ночі морозу. А ось безперервний крик ворон і галок обіцяє снігопади і завірюхи.

Останні новини Чернігівщини

До уваги водіїв! Тимчасово ускладнено рух по вулиці Воскресенській, 23 08:27

У зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 100 мм по вулиці Воскресенській, 23, тимчасово ускладнено рух транспорту в зоні виконання робіт.

Повідомлено про підозру “директору” філії  агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині

Повідомлено про підозру “директору” філії агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині 08:26

Депутат селищної ради Старобільського району після окупації Луганської області добровільно обійняв посаду директора філіалу агрокомпанії та схиляв колишніх працівників до співпраці з ворожою владою.

25 лютого: цей день в Україні і світі 08:24

День 1463 Російська агресія - Day 1463 Russian aggression

Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28

У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.

Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини