Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:03:41

30 жовтня - отриманий перший патент на кулькову ручку

30.10.2018   07:52Агенцiя

Сьогодні кулькова ручка практично незамінна (Фото: Lipik, Shutterstock) Винахід принципу роботи кулькової ручки офіційно датується кінцем 19-го століття — 30 жовтня 1888 патент отримав Джон Лауд (John Loud), в 1916 році — Ван Вечтен Райзберг (Van Vechten Reisberg).

В кінці 1930-х років схожу на сучасну кулькову ручку запатентував угорський журналіст Джозеф Ласло Біро. Взагалі, він був не тільки журналістом, але й винахідником. А кулькову ручку він сконструював саме через те, що доводилося багато писати звичайним пером, яке вимагало чорнильниці і залишало плями.

Винахід здавалося багатообіцяючим в грошовому плані. Майже відразу патент на виробництво кулькових ручок викупили ВВС Великобританії для своїх пілотів. Їм було вкрай незручно возитися з пір'яними ручками в повітрі. Перебравшись до Аргентини Біро перереєстрував свій патент і з великою вигодою продав його за $ 1 млн. компанії Eversharp. Аргентинська компанія налагодила перше в світі масове виробництво кулькових ручок для всіх. Торгівля усередині країни йшла чудово: дешевизна і практичність нового приладу полонили безліч покупців.

Американський комівояжер Мілтон Рейнолдс, подорожуючи по Аргентині, випадково купив кілька кулькових ручок на вулиці. Ділова хватка підказала Рейнолдс, яку величезну прибуток можна отримати з цієї простої штучки, якщо продавати її масово. Він навів довідки і дізнався, що винахід угорського журналіста запатентовано всього в двох країнах, а найбільший і найбагатший ринок — США — не закритий для нього ніякими патентами. Рейнолдс поспішив зарезервувати цей ринок за собою.

У 1943 році він сам запатентував кулькову ручку в США і налагодив її масове виробництво. Як Рейнолдс і припускав, успіх кулькової ручки був величезним. Тільки за один день в магазині Джімбела в Нью-Йорку було продано 10 тис. штук. Забавно, що перші покупці залучалися гаслом про те, що нова ручка може писати під водою.

Ця проста дрібниця зробила Мілтона Рейнолдса мільйонером. Автор винаходу Біро спробував відстояти своє право на патент в американському суді, але програв.

А винахід ще не вичерпало до того часу весь свій потенціал «творця мільйонерів»: в 1958 році француз Марсель Бік допрацював її і отримав сверхдешевую у виробництві модель під назвою BIC, яка поклала початок створенню «BIC Corporation».

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини