Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 12:25:36

25 вересня - проведено першу у світі операцію з переливання крові від людини до людини

25.09.2018   07:31Агенцiя

Кров — одне з лікувальних засобів, відомих із старовини, — є рухливої ??внутрішнім середовищем організму і виконує важливі функції для нормальної життєдіяльності організму.

Проте відповідне її застосування і розробка методів її консервації стали можливими зовсім недавно, як і переливання крові (гемотрансфузія), тобто введення крові з лікувальною метою в судинне русло хворого, як цілісної крові, так і її клітинних компонентів і білкових препаратів плазми.

Лікар Джеймс Бланделл (1790-1878) — один з основоположників гемотрансфузії та дитячої реаніматології — 25 вересня 1818 провів першу у світі операцію з переливання крові від людини до людини.

Цей британський акушер здійснив перше вдале переливання людської крові пацієнтці з післяпологовим кровотечею. Використовуючи в якості донора чоловіка пацієнтки, Бланделл взяв у нього майже 4 унції крові з руки і за допомогою шприца перелив жінці. У 1825-1830 роках він провів 10 трансфузій, 5 з яких допомогли пацієнтам.

Бланделл розумів серйозність цієї процедури, тому досить чітко розробив технологію забору крові та її переливання, а також винайшов перші зручні інструменти і опублікував результати своєї діяльності.

У процесі дослідження він підмітив ряд дефектів, які супроводжували процедуру: згортання крові, її несумісність, нерідко приводила до смерті хворих, і повітряна емболія, у зв'язку з якою Бланделл запропонував ряд методів моніторингу. Але він же і зазначив, що ніякої моніторинг не в змозі запобігти смертельні ускладнення гемотрансфузії.

Сьогодні в медицині є ефективні методи, альтернативні переливанню крові. Створюються центри безкровної медицини. Цей напрямок розвивається в усьому світі і являє собою сукупність принципів і методів, спрямованих на максимальне збереження власної крові хворого. І великий внесок у цю важливу справу вніс Джеймс Бланделл.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.