3 червня - День працівників водного господарства України
У першу неділю червня відзначають День працівників водного господарства. Його заснував Президент України, підписавши 18 березня 2003 року відповідний указ.
![](/uploads/468-m.jpg)
Водне господарство — ціла галузь економіки, а його працівники — справжні королі стихії. Вони направляють воду туди, де вона потрібна, висушують там, де її занадто багато — це називається меліорація. Тільки-но уявіть: 15 млн га землі в Україні потребує зрошенні, а перезволожені 5,4 млн га.
Але це далеко не всі турботи працівників водного господарства. Саме вони стежать за справною роботою 3400 км українських водопроводів. Завдяки їм в наших кранах є вода, працює каналізація, а промислові підприємства можуть використовувати воду для виробничих потреб. До того ж, працівники водного господарства піклуються про 1160 українських водосховищах, каналах та ставках для розподілу води.
День працівників водного господарства — гарний привід полагодити кран, що капає, бачок, який протікає чи замінити діряву трубу. Адже через це марнується до 40% води. Зробимо подарунок працівникам водного господарства — вони ж ще стежать за збереженням водних ресурсів та їх розподілом.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.