Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 вересня, 19:18:11

Громади Чернігівщини зустрічають літо фестивалями

16.05.2018   11:52Агенцiя

Фестивалі, ярмарки та свята – це завжди чудовий привід запросити гостей та друзів. Яскраві події приваблюють туристів, запам’ятовуються, створюють чудовий настрій та формують позитивний імідж села, селища, містечка або міста.

Покровський ярмарок у Ніжині, Свято-Миколаївський – у Коропі, фестиваль «Київська русь» у Любечі, «Седнівська осінь » – у Седнєві. І це не вичерпний перелік. Щороку з’являються нові події, свіжі та цікаві рішення, організатори додають «родзинок» і колориту.

Як повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, цього року список літніх фестивалів та ярмарків поповнився молодіжним фестивалем у Сосницькій громаді, історичним фестивалем у Батуринській та мистецьким ярмарком у Менській.

Так, 26 травня Сосницька об’єднана територіальна громада проводить Перший молодіжний фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш», програма якого включає в себе дві частини: перегляд професійних режисерських кінематографічних стрічок та конкурс робіт початківців «КіноКрок». Фестиваль буде проходити під відкритим небом на території садиби Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка.

Традиційний Троїцький ярмарок Менська об’єднана громада вирішила цього року зробити дводенним. І розпочнеться він 26 травня мистецьким ярмарком «Куманець», на який  з’їдуться гончарі з усіх куточків України та зарубіжжя. А вже 27 травня на гостей відбудеться святкова хода та урочисте відкриття Троїцького ярмарку. На двох сценах свою майстерність продемонструють учасники мистецьких колективів музичної, пісенної і танцювальної народної творчості клубних закладів Менської громади. Старостинські округи презентуватимуть свої садиби, та візьмуть участь у конкурсі «Кулінарна лялька - мотанка». І звичайно працюватиме «Містечко майстрів».

Продовжувачем кращих традицій козацького свята стане триденний фестиваль «Шабля» у Батурині. Він проходитиме з 28 по 30 червня до Дня Конституції України. На теренах унікальних пам'яток в історії українського державотворення особливо прозвучить головна ідея фесту «Же през ШАБЛЮ маєм ПРАВО» проголошена гетьманом Іваном Мазепою в Батурині 300 років тому, яка актуальна і сьогодні. «Ми хочемо, щоб цей фестиваль став щорічним і орієнтуємося в першу чергу на молодь. Буде багато цікавих зустрічей, майстер-класів, несподіванок. У нас будуть круті українські гурти — КОЗАК-систем, Тінь Сонця, Коралі та багато інших», - зазначають представники Батуринської громади.

Подієвий або фестивальний туризм в останні роки стає все популярнішим як серед українських туристів, так і гостей нашої країни. Фактично у всьому світі спостерігається тенденція у туризмі, де культурно-пізнавальні та розважальні форми стають основою росту туристичних потоків. Для громад фестивальний туризм може стати інструментом створення іміджу, джерелом доходів населення, а також поштовхом до розвитку сервісного підприємництва. Адже туристам потрібні готелі, заклади харчування, екскурсоводи, сувенірна продукція, тощо.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51

Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.

Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.

“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17

Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.

Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10

Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.

 Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань

Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09

305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.