9 квітня - в Україні була заборонена пропаганда комунізму та нацизму
Більшість посткомуністичних країн Східної Європи ще на початку 90-х років зробили все, щоб позбавитися від власного тоталітарного минулого та свідомо обрали демократичний шлях розвитку, Україна до останнього часу залишалася європейським заповідником старих людожерських комуністичних та націонал-шовіністичних цінностей.

Змінилася ситуація тільки в 2013-14 роках під час Революції Гідності та після збройного вторгнення Московії в Крим та на Донбас.
Як згодом вияснилося, існування вільної, демократичної української держави несумісне з масованою пропагандою на її території комуністичних та націонал-шовіністичних імперських цінностей коріння яких ростуть з близького та недружнього зарубіжжя.
9 квітня 2015 року Верховною Радою України було прийнято закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».
Закон засуджує комуністичний та нацистський (що практично одне і теж саме) тоталітарні режими в Україні як злочинні та забороняє публічне заперечення їх злочинів. Також закон забороняє публічне використання та пропаганду символіки цих режимів.
Важливим аспектом є те, що закон забороняє не саму ідеологію, оскільки це не допустимо в демократичній країні, а лише її пропаганду через публічну агітацію та використання символіки злочинних тоталітарних режимів.
Даний закон став офіційним стартом декомунізації яка триває й досі та завдяки якій по всій країні повинні бути демонтовані всі пам’ятники комунізму та перейменовані всі вулиці та населені пункти з комуністичними назвами.
Крім цього, в цей же день парламент відповідними законами відкрив доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років (закон № 316-VIII) та врегулював правовий статус борців за незалежність України у XX столітті (закон № 314-VIII).
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.