Що станеться з вашим тілом, якщо ви будете з’їдати 2 банани на день
Здорова їжа не завжди смачна. Але до бананів це не відноситься. Тому подвійно приємно дізнатися, що вони приносять не тільки задоволення, але і велику користь організму.

Тут зібрані докази того, що пара бананів в день може суттєво поліпшити ваше здоров’я.
1. Нормалізується рівень артеріального тиску
Банани знижують високий кров’яний тиск завдяки тому, що в них міститься близько 420 мг калію.
2. Зменшується зайва вага
Банани багаті клітковиною — з-за неї довше не хочеться їсти.
У бананах також є резистентний (стійкий) крохмаль, який зменшує апетит і перешкоджає набору ваги. Такий корисний крохмаль знижує рівень цукру в крові і підвищує чутливість організму до інсуліну. Адже якщо клітини нечутливі до інсуліну, вони не можуть засвоїти глюкозу і голодують, а підшлункова залоза починає виробляти його в підвищеній кількості. А саме від інсуліну залежить накопичення жиру.
3. Знижується ризик анемії
Анемія викликає блідість, втому і задуху. Справа в зменшенні еритроцитів і низькому рівні гемоглобіну в крові.
У бананах міститься багато заліза, а це стимулює вироблення еритроцитів. Також у бананах є вітамін В6, який регулює рівень глюкози в крові, що теж може допомогти людям з анемією.
4. Поліпшується травлення
Банани легко засвоюються і не подразнюють шлунково-кишковий тракт. Резистентний крохмаль, який в них міститься, не перетравлюється і потрапляє в товстий кишечник, де служить відмінним живильним середовищем для корисних бактерій.
Банани можна вживати при гастриті, печії і як першу їжу після діареї — вони відновлюють втрачені мінерали.
5. Знижується рівень стресу
Банани піднімають настрій. Вони містять триптофан — з’єднання, необхідне нашому організму для отримання серотоніну («гормону щастя»).
У середньому банані міститься також близько 27 мг магнію. Цей мінерал відповідає за гарний настрій і міцний сон.
6. Заповнюється недолік вітамінів
Банани багаті вітаміном B6. У середньому банані міститься 20 % денної норми вітаміну В6. Він допомагає організму виробляти інсулін, гемоглобін і амінокислоти, необхідні для створення здорових клітин.
Хоча при словосполученні «вітамін С» першими нам в голову приходять апельсини і полуниця, але порція бананів теж містить 15 % від нашої щоденної норми.
Вітамін С — це важливий антиоксидант, який нейтралізує шкідливі вільні радикали (активні молекули з відсутнім електроном, які руйнують клітини організму), допомагає зберегти здоровими кровоносні судини і бере участь у виробництві колагену.
7. Збільшується кількість енергії
Калій, який міститься в бананах, захищає м’язи від судом, у той час як вуглеводи дають достатньо енергії, щоб витримати напружене тренування.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.