31 січня - Всесвітній день боротьби з проказою
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі зареєстровано близько 11 мільйонів осіб, що страждають на лепру. Упереджене ставлення суспільства до таких хворих, що підлягають повній фізичній та соціальній ізоляції, в значній мірі ускладнює проблему виявлення випадків захворювання та боротьби із нею.

Всесвітня організація охорони здоров'я звернула увагу на проблему лепри ще у перші десятиліття свого існування. Її надихнув Рауль Фоллеро, французький громадський діяч, який присвятив усе своє життя боротьбі з цією хворобою. Мета Всесвітнього дня допомоги хворим на проказу - звернути увагу на проблему не тільки медичної, але й широкої світової громадськості, органів адміністративного управління, громадських організацій, ділових кіл, благодійних фондів, релігійних громад і приватних осіб. Основним девізом цього дня є боротьба з дискримінаційним ставленням до людей, хворих на проказу, надання їм усіх прав і можливостей для повноцінного життя, соціально-економічної реадаптації в суспільстві. В медичному плані ставиться завдання повної інтеграції лепрології в загальні служби охорони здоров'я.
Лепра (проказа, хвороба Хансена) - хронічне генералізоване захворювання, що вражає переважно шкіру і нервову систему (периферичні нерви), рідше - внутрішні органи. Збудник - Mycobacterium lepreae (бацила Хансена) був відкритий норвезьким лікарем Герхардом Хансеном у 1874 р.
Найпоширеніша проказа в країнах Африки, Азії і Південної Америки. У США і країнах Європи спорадичні випадки лепри виявляються серед емігрантів з ендемічних районів.
Передається інфекція при тісному і тривалому контакті з хворим (між подружжям, від батьків до дітей). При контакті з нелікованими хворими ризик зараження наближається до 10%. У сім'ях частіше інфікуються діти до 10 років. Чоловіки хворіють частіше за жінок. Існує вірогідність передачі лепри повітряно-крапельним шляхом.
Резервуаром інфекції у природі можуть бути дикі броненосці і нижчі примати, але випадків зараження від них людини не описано.
Незважаючи на значну небезпеку, ця інфекційна хвороба відзначається низьким рівнем захворюваності. Більшість людської популяції має природній імунітет до лепри.
Останній випадок офіційної реєстрації прокази в Україні - 2000 рік.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.