7 листопада - 100 років тому у Росії відбулося жовтневе повстання
За старим юліанським календарем, який у той час був прийнятий в Росії, Жовтнева революція відбулася 25 жовтня 1917 року. Але оскільки в лютому 1918 року на території Росії був введений григоріанський календар, вже перша революційна річниця відзначалася 7 листопада.
Організаторами жовтневих подій були Володимир Ленін, Лев Троцький, Яків Свердлов і інші.
В ніч з 7 на 8 листопада 1917 року в Петрограді відбулося повстання. По сигналу, яким став постріл крейсера «Аврора», озброєні робітники, солдати і матроси захопили Зимовий палац.
В результаті Тимчасовий уряд було повалено і замінено новим, сформованим на II з'їзді Рад (більшість місць в якому ще до цього належало партії більшовиків - РСДРП (б) в союзі з меншовиками, есерами і селянськими фракціями). У обране Радою уряд увійшли тільки більшовики та ліві есери, інші організації відмовилися від участі в повстанні.
Проголошена більшовиками Влада Рад проіснувала в нашій країні довгих 73 роки.
Існує широкий спектр оцінок Жовтневої революції. Для одних - це національна катастрофа, яка призвела до Громадянської війни і встановлення в Росії тоталітарної системи правління (або, навпаки, до загибелі Великої Росії як імперії). Для інших — найбільше прогресивне подія в історії людства, що дозволило відмовитися від капіталізму та врятувати Росію від феодальних пережитків.
Між цими крайнощами є і ряд проміжних точок зору.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:00
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
26 лютого: цей день в Україні і світі 08:59
День 1464 Російська агресія - Day 1464 Russian aggression
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.