"Словограй" запрошує до читання
Як відомо, усе гарне, щире, позитивне народжується в сім’ї. Наянівсть родинних традицій та їх дотримання - це шлях до єднання, до виховання поваги та розуміння кожного з родини. Однією з важливих традицій є сімейне читання.

Саме цій темі був присвячений фестиваль родинного читання «Словограй», який відбувся 21 жовтня у читальному залі центральної міської бібліотеки. Емблемою фестивалю став Мудрий кіт, який читає книгу.
Головними ініціаторами та організаторами цього літературно-сімейного дійства виступили ГО «Апельсин» та ГО «Центр новітніх ініціатив та комунікації». Свято книги та читання відбулося за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської ОДА. Партнери фестивалю – відділ у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради, Творче об’єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України, журнали «Малятко» та «Крилаті», видавництва «Букрек» та «Смолоскип», Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
До участі у фестивалі долучилися сім’ї з Ніжинського, Борзнянського, Сновського, Корюківського, Чернігівського, Городянського, Прилуцького, Козелецького, Менського, Бобровицького, Носівського районів та міста Ніжина, в тому числі і багатодітні родини.
В цей день у залі панувала справжня творча атмосфера, адже батьки та їх діти малювали своє Родинне дерево, а керувала цим процесом керівник гуртка дизайну станції юних техніків Альона Пасечніченко. Майстриня з м. Конотопа Ірина Козлова вчила виготовляти ляльку-мотанку «Берегиня» і була вражена тим, з яким захопленням долучилися до цієї справи не лише діти та їх мами, а й татусі.
Гостя з Києва, письменниця, кандидат історичних наук Наталя Савчук презентувала присутнім свою книгу «Діти переступу» та занурила усіх у світ слов’янської міфології.
Найменші учасники фестивалю відвідали експозицію природничого відділу Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського, де з чарівним світом природи Приостер’я їх познайомила завідувачка відділом Лариса Тарасенко.
Батьки почерпнули багато цікавої інформації з лекції співробітника інституту біографічних досліджень Наталії Марченко «Книжка для найменших: чим вона є та як «працює». А кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Оксана Михайлова зробила повідомлення про роль казки у вихованні гармонійно розвиненої особистості.
Учасники фестивалю активно обговорювали мультфільм «Придорожній камінь», долучилися до конкурсної програми з мовознавства, яку підготувала письменниця Тетяна Винник, разом створили «Добру казку» та смакували чаєм з печивом від Ніжинського хлібзаводу.
Кожна із сімей-учасниць фестивалю отримала у подарунок книги та журнали від українських видавництв. Дипломи та сувеніри усім присутнім вручили начальник відділу сім’ї та молоді Тетяна Бассак та спеціаліст відділу Катерина Шекера.
Втомлені але переповнені позитивними емоціями учасники фестивалю роз’їхалися по своїх домівках. А організатори даного зібрання впевнені, що традиція родинного читання та виховання культурно-моральних цінностей через українське слово знову стануть актуальними в кожній сім’ї.
Олена Єкименко, директор ЦБС
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.