Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 12:51:18

Традиційно, козаки зустріли гостей "салютом" з гармат, вітаючи відвідувачів

14.09.2017   15:22

За останні роки ГО Прилуцький Козацький Полк приймав тисячі гостей у своєму мальовничому краю – козацькій фортеці, що в с.Бубнівщина.

Вже постійними гостями є члени спілки молодих інвалідів «Фенікс».
За сприянням отамана Прилуцького Козацького Полку Ткаченка Сергія для членів спілки та їх батьків був забезпечений автобус на якому й приїхали гості.

«До нас постійно приїздять люди з обмеженими фізичними можливостями. Нам, козакам, дуже приємно, що декілька років поспіль ми співпрацюємо з «Феніксом», і ця співпраця йде на користь її членів» - говорить козак Олександр Грачов - «Кожного року козаки створюють нові експозиції на території фортеці, збільшується матеріальна база виставкових експонатів. Нам завжди є що показати нашим відвідувачам. На наступний рік ми плануємо спустити на воду козацьку «Чайку», на якій наші пращури підкорювали водну стихію. Цей човен вже майже готовий, залишилось виконати лише роботи щодо естетичного вигляду. Отаман полку Сергій Ткаченко особисто контролює якість виконання робіт, бо саме завдяки його ініціативи та підтримки цей проект був втілений в життя».

Традиційно, козаки зустріли гостей «салютом» з гармат, вітаючи відвідувачів. Молодь та їх батьки залишились задоволені від практичних стрільб з лука в мішень. Всі охочі перетягували канат, побачили справжніх білих лебедів та дізналися про життя страусів, про догляд за великими птицям, кормили коней… Звичайно, після екскурсії всіх гостей запросили до столу відвідати справжній козацький куліш.

Важливим завданням таких екскурсій є прищеплення молоді чіткого усвідомлення національної самоідентичності, що проявлятиметься у знанні власної історії, культури, мистецтва.

Значну роль відіграють народні традиції — досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки, що склалися історично і передаються з покоління в покоління (шанувати старших, піклуватися про дітей тощо).

Екскурсія навчає не тільки дивитися навкруги себе, а й бачити усілякі явища в усіх деталях, придивлятися до цих явищ і розуміти їх зв'язки між собою, і зв'язок їх з козаками того часу.

Ворота фортеці радо відчиняються всім хто хоче помилуватись відтвореним побутом козаків, доторкнутись до зброї часів Сірка та Хмельницького, чи просто провести день на березі мальовничого ставка.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини