Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 05:58:44

6 вересня - Ленінграду повернуто історичну назву - Санкт-Петербург

06.09.2017   07:41Агенцiя

Санкт-Петербург заснований 27 травня 1703 російським імператором Петром I як фортеця під назвою Санктпітербурх на честь святого Петра, небесного покровителя імператора. У 1712-1728 і 1732-1918 роках — столиця Росії.

Будівництво міста почалося на невеликій Заячому острові на річці Неві при впадінні її в Балтійський затоку. Петро I ставив своєю метою модернізацію економіки Росії, встановлення тісного економічного, культурного і технічного взаємодії з більш розвиненими країнами Європи.

Санкт-Петербург розвивався по строго продуманим планом, який був остаточно розроблений до 1712 році. До будівництва міста залучалися відомі російські та іноземні архітектори, творіння яких дозволяють вважати Санкт-Петербург одним з найкрасивіших у світі.

Вражаючі архітектурні ансамблі, пишність палаців і соборів, красиві мости через численні річки і канали, широкі вулиці і великі площі, неповторна гармонія і суворе досконалість архітектури різних епох, різних стилів — все це додає Санкт-Петербургу особливу чарівність і своєрідність.

Актом від 31 серпня 1914 назву було замінено на російське — Петроград. У 1924 році, відразу після смерті В.І.Леніна, в пам'ять про нього місто було перейменовано в Ленінград.

6 вересня 1991 року Указом Президії Верховної Ради РРФСР Ленінграду було повернуто історичну назву — Санкт-Петербург. Після цього поступово були повернуті історичні назви багатьох вулиць, площ та інших міських об'єктів. А ось Ленінградська область зберегла своє радянське назва.

Санкт-Петербург — важливий економічний, науковий і культурний центр Росії, місто-герой. Він вважається одним з найкрасивіших міст світу. Одне зі своїх назв — «Північна Венеція» — місто отримало за свого розташування на 42-х островах, 99 каналах і притоках Неви, які органічно вписалися в план міста, і задали масштаб і напрямок основним його проспектами.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини