2 серпня - День високомобільних десантних військ Збройних сил
Висока мобільність і здатність виконувати найскладніші завдання безпосередньо на території передбачуваного супротивника, професіоналізм і самовідданість завжди були притаманні десантним військам.
У новітній історії незалежної України цей рід військ був створений на базі повітряно-десантних і аеромобільних військ України. Будучи своєрідною армійською елітою, бійці-десантники несуть свою службу не тільки охороняючи й захищаючи простори своєї рідної держави, але і беруть участь у різноманітних міжнародних миротворчих військових операціях, часто стаючи захистом і опорою мирним громадянам безпосередньо в зонах військових конфліктів і гарячих точок, які виникають в країнах з нестабільною політичною ситуацією.
Армія суверенної України має в своїй історії давні і славні традиції. Протягом століть наші воїни, батьки і діди, свято зберігали честь і доблесть справжніх захисників Вітчизни. Загартовані в боях, відстоюючи ідеали миру, свободи і незалежності їм вдалося зберегти високий дух і неповторну самобутню культуру, яка стала відома всьому світові.
З приходом нових реалій початку 90-х років минулого сторіччя виникла гостра необхідність перегляду багатьох поглядів і засад минулих років. Однак вшанування військових традицій залишилося доброї рисою всієї широкої Української культури і відбивається на сторінках національного календаря. Так, за даними проекту DilovaMova.com, ще в 1999-му році Указом № 937 чинного на той момент Президента України було встановлено професійне військове свято «День аеромобільних військ», яке відзначалося 2-го серпня.
Ці війська входять до складу Об’єднаних сил швидкого реагування. Перебуваючи в постійній бойовій готовності, вони являють собою найбільш мобільний і рухливий рід військ, який безпосередньо здатний виконувати будь-яке завдання і в будь-яких умовах. Пізніше, при розробці нової концепції реформування Збройних Сил України, Указом Президента № 457 від 27-го липня 2012-го року на зміну Дню аеромобільних військ прийшов «День високомобільних десантних військ Збройних Сил України». Це було зроблено з метою відродження та розвитку українських національних військових традицій.
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.