5 липня - Томас Кук відкрив перше в світі туристичне агентство
У цей день 33-річний баптистський проповідник і активний борець з повальним в тодішній Англії пияцтвом Томас Кук організував першу в світі групову туристичну поїздку.

За його наполяганням залізнична компанія Midland Counties Railway надала спеціальний потяг для «безалкогольної» поїздки 570 робочих по живописному маршрутом між містами Лейстер і Лафборо в графстві Лестершир в Середній Англії.
570 «друзів тверезості» занурилися в дев'ять відкритих вагонів. Надалі в рекламних цілях залізниці стали надавати Куку знижки, які дозволяли організовувати розважальні поїздки і для людей із самими обмеженими фінансовими можливостями. Тому клієнтів були не сотні, а тисячі. Його екскурсії та подорожі грунтувалися на дуже дієвому принципі: «Отримання максимальної вигоди для максимальної кількості людей за мінімальною ціною».
Так було покладено початок світовому груповому туризму. Незабаром поїздки стали регулярними, а в 1850-х роках з'явилися маршрути по багатьом європейським містам. У 1865 році Кук відкрив для співвітчизників Новий Світ, а для американців — батьківщину їх предків. Діяльність здійснювалася через агентство «Томас Кук і син», першої контори, що спеціалізується на організації туристичних поїздок. Одним з перших американських клієнтів фірми став Марк Твен.
Кук був визнаний «винахідником туризму», а засноване ним туристичне агентство завоювало всесвітню популярність. Через п'ять десятків років фірма «Томас Кук і син» володіла 84 відділеннями, 85 агенствами, і її послугами скористалися понад 3 мільйони осіб.
Останні новини Чернігівщини
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.