Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:04:13

Чим корисна полуниця?

11.06.2017   12:39Агенцiя

Після довгої і холодної зими, а також весняного авітамінозу однією з перших ягід, які дозрівають, є полуниця. Саме її появи з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі. А чи знаєте ви, якими корисними властивостями володіє полуниця?

 Полуниця — це трав’яниста рослина. Її вирощують в європейських країнах, а також у Північній і Південній Америці. Вона досить морозостійка, але якщо взимку мало снігу, то рослина може загинути. Полуницю їдять свіжою, з неї варять варення, додають в різні десерти і навіть використовують в косметичних цілях.

Чим же корисна полуниця?

У складі полуниці багато води, тому вона є дуже соковитою ягодою. Крім цього, в ній присутня невелика кількість білків і навіть жирів, а також клітковина і органічні кислоти. Що стосується вітамінів, то їх в полуниці досить багато. До їх числа відноситься вітамін Е, А, Н (біотин ), С, РР (ніацин ) і вітаміни групи В, такі як фолієва кислота, тіамін, піридоксин і рибофлавін. Чимало в плодах полуниці макро і мікроелементів. Особливо багата вона калієм. Крім того, у складі ягід присутній фосфор, натрій, кальцій, хлор, магній, сірка, цинк, ванадій, залізо, хром, кобальт, селен, молібден, фтор, бор і мідь.

До теми: Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці

При такому багатому складі калорійність полуниці складає всього 37 Ккал/100 грам. Користь полуниці складно перебільшити. Судіть самі:

Наявність в полуниці вітаміну С сприяє зміцненню імунітету і надає як протимікробну, так і протизапальну дію, за яким полуниця поступається лише смородині.

Фолієва кислота благотворно впливає на жіночий організм і правильний розвиток вагітності у тих, хто виношує дитину.

За допомогою полуниці можна компенсувати нестачу йоду в організмі, а значить, впоратися з тими відхиленнями, які виникають через брак цього мікроелемента. Для тих, хто має різні захворювання нирок і сечостатевих органів, ягоди полуниці — справжня знахідка. Фахівці рекомендують вживати їх щодня до 0,5 кг в день. Така «терапія» благотворно впливає на нирки і готує їх до осінніх дощів і холодів, які є справжніми ворогами цих органів.

У народі вже багато років полуницю використовують як лікарської мазі при екземах, діатезі, висипу на шкірі і ранах. Для цього її просто розминають і накладають на уражену ділянку.

До теми: 15 цікавих фактів про полуницю

Не менш корисна полуниця при недокрів’ї, утворенні каменів у жовчному міхурі і захворюваннях печінки. В останньому випадку можуть навіть призначити спеціальну полуничну дієту. Наявність саліцилової кислоти у складі робить ягоди корисними при ревматизмі і болях в суглобах.

Ягоди і відвар полуниці корисно вживати при високому тиску, безсонні, атеросклерозі та інших судинних захворюваннях. Полуниця при регулярному вживанні сприяє зниженню холестерину в крові. Дуже корисні полуничні плоди людям, що досягли похилого віку. Не секрет, що з віком знижується концентрація уваги, погіршується пам’ять і притупляється робота мозку. А полуниця якраз уповільнює ці процеси і навіть омолоджує організм. Частково таке дія обумовлена наявністю йоду в її складі, адже він відповідає за роботу нервової системи і клітин мозку.

Флавоноїди, що містяться в полуниці, мають високі антиоксидантні властивості, а також здатність сповільнювати зростання ракових клітин. Тому, регулярно вживаючи полуницю, можна запобігти появі і розвиток злоякісних пухлин. Що стосується косметичних властивостей, то полуниця тонізує шкіру, робить її колір рівним і сприяє розгладженню зморшок.

до теми: Клубничная пора и клубничное настроение

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).