Вечорниці по-українськи
Весело та запально відсвяткували Щедрий вечір 13 січня сім’ї переселенців із Криму, Донецької та Луганської областей разом із сім’ями загиблих героїв на сході України, самими бійцями АТО та їх родинами.
Культурно-освітній захід «Вечорниці та традиції українського народу, які об’єднують» організували Кримська громада, Центр допомоги учасникам АТО та громадська організація «Родина Воїна».
Під час заходу учасники, яких було понад 50 осіб, згадали звичаї та традиції Чернігівщини святкування Маланки, що напередодні «старого» Нового року. Актори-аматори розігрували сценки, які передавали атмосферу святої вечері та самого щедрування. Класичні образи героїв доповнювали сучасні мотиви. Тут можна було побачити і Маланку, і Василя, і Козу, і лікаря, і солдата. А також — почути чимало щедрівок.
Організатори передбачили і командні конкурси. Не обійшлося без святої Щедрої вечері.
Як зазначив координатор Єдиного волонтерського центру Геннадій Обушний, основна мета вечорниць — це не лише знайомство вимушених переселенців із інших областей України із звичаями та культурою Чернігівщини, а й психологічна та соціальна реабілітація цих сімей та родин учасників АТО. У перспективі — святкування одного з найстаріших свят — Масляної.
Останні новини Чернігівщини
Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24
У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.
Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26
Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.
Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44
Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.
Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22
З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.
Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47
У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.