Похмілля: найпоширеніші міфи
Гарна музика, приємна компанія і алкоголь. Вам добре і тому ви самі не помічаєте, скільки встигаєте випити. А коли ви звертаєте на це увагу, як правило, випито вже занадто багато.

Наступного дня ви шкодуєте про свої дії, тому що страждаєте від жорсткого похмілля. Сильний головний біль, нудота і сухість у роті - лише деякі симптоми цього неприємного явища.
Зазвичай друзі і знайомі дають купу порад про те, як цьому запобігти. Але наскільки ці поради дієві і ефективні?
Зневоднення - причина похмілля
Дійсно, якщо ви вживаєте багато алкоголю, ви можете отримати зневоднення через те, що спиртне змушує вас часто ходити в туалет. Однак зневоднення не є причиною похмілля. Після великої кількості алкоголю ви можете випити багато води, але це не позбавить вас від похмілля зранку. Похмілля з'являється в наслідок декількох факторів, в основному через різке зниження цукру в крові, подразнення шлунка, поганої якості сну і дилатації (збільшення обсягу) кровоносних судин.
Тому стакан води на ніч після вечірки допоможе вам втамувати спрагу, але не врятує від похмілля.
Похмілля буває тільки після великої кількості алкоголю
Випити багато алкоголю протягом короткого часу, безумовно, один з найнадійніших способів забезпечити собі похмілля. Проте, зовсім не обов'язково пити багато, щоб страждати від похмілля. У деяких людей похмілля може з'явитися навіть від зовсім невеликої дози алкоголю. В чому причина?
Похмілля залежить від багатьох факторів, в тому числі від вашої ваги і статі. Якщо чоловік може випити 5-7 порцій алкоголю, то жінці достатньо 3-5 порцій, щоб отримати такий самий ефект. Крім того, ваша етнічна приналежність також може впливати на схильність до похмілля. Японці, наприклад, частіше страждають від похмілля після малої кількості алкоголю, оскільки їх організми генетично менш здатен руйнувати ацетальдегід, головний побічний продукт спирту.
Якщо ви схильні до мігрені, у вас більше шансів мати зранку похмілля. Ті ж, хто п'є спиртне регулярно, мають менше шансів сп'яніти і страждати вранці.
Від вина або пива не буває похмілля
Багато людей впевнені, що від вживання слабоалкогольних напоїв рідше трапляється похмілля, ніж від міцного спиртного. Це ж стосується і переконання про те, що не можна знижувати градус, а можна тільки підвищувати.
По-перше, напитися можна будь-яким алкоголем: пивом, вином або горілкою. І не має значення, в якому порядку ви вживаєте спиртне, важлива тільки загальна кількість алкоголю, яке потрапляє в ваш організм. Варто пам'ятати також про те, що:
- червоне вино має в складі дубильні речовини, які можуть провокувати розвиток головного болю. Тому ймовірність похмілля після вживання червоного вина вище, ніж, наприклад, після текіли.
- деякі види алкоголю, наприклад, солодовий віскі, теж як правило стають причиною головного болю. Прозорі напої, такі як горілка або джин, в цьому плані діє понад щадяще.
- варто все ж починати пити з більш слабких напоїв, таким чином ви вип'єте менше, ніж якщо ви почнете пити відразу з міцних напоїв.
Закушуючи, ви не отримаєте похмілля
Якби тільки це було правдою. Як було б добре мати можливість пити стільки, скільки хочеться і не мати ніякого похмілля завдяки гарній та смачній вечері.
У деяких випадках, їжа дійсно може допомогти вам запобігти похміллю. Але для цього вам потрібно почати їсти перш ніж ви почали пити. Жирні продукти підійдуть для цих цілей краще всього.
Холодний душ і чорна кава позбавлять вас від похмілля
Ви дійсно можете відчути себе краще, прийнявши холодний душ і випивши чашку чорної кави після «бурхливої» ночі. Але це не позбавить вас від похмілля. Більш того, кава може тільки посилити похмілля і посилити зневоднення завдяки своєму сечогінному ефекту.
Алкоголь зніме похмілля
У середньовічне час люди вірили в те, що, якщо ви були укушені собакою, шерсть цієї собаки, прикладена до рани, допоможе вам зцілитися. Приблизно в цей же час люди почали вірити в те, що трохи алкоголю позбавить вас від похмілля.
На жаль, це твердження не зовсім правильне. Якщо ви вип'єте трохи алкоголю, у вас не буде похмілля. Але воно може з'явитися трохи пізніше, коли рівень алкоголю в крові почне падати. У якийсь момент швидше за все похмілля все-таки наздожене вас. Малими дозами алкоголю ви лише відтермінуєте його на деякий час.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.