Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 січня, 05:06:17

22 листопада - Всесвітній день відмови від покупок (Buy Nothing Day)

22.11.2016   07:19Агенцiя

Щорічно в четверту п'ятницю листопада люди в багатьох країнах світу на добу відмовляються від будь-яких покупок, нагадуючи собі про те, що надмірне споживання — небезпечна суспільна тенденція.

День відмови від покупок (Buy Nothing Day) відзначають після американського Дня подяки, тобто в традиційний час початку різдвяних розпродажів по всьому світу. У цей день магазини отримують від 20 до 50 відсотків своєї річної виручки, а в масових тисняві в найбільших торговельних центрах щороку гинуть люди. Не без частки сарказму четверту п'ятницю листопада називають «чорною п'ятницею» (Black Friday).

Саме в цей день громадські активісти закликають максимально тверезо ставитися до своїх покупок і протестують проти суспільства споживання.

Ідея цього свята-акції зародилася в Америці в 1992 році. З ініціативою відмовитися від покупок виступив канадський журналіст естонського походження Калле ласно (Kalle Lasn). На його думку, причину фінансової кризи потрібно шукати не в ліквідності або нерегульованих ринках, а в культурі надлишкового та бездумного споживання. Найбільш відомий аргумент апологетів акції полягає в тому, що в країнах з високим рівнем життя проживає тільки 20 відсотків населення земної кулі, а використовують вони більше 80 відсотків всіх природних ресурсів Землі.

У 2001 році за підтримки сайту Adbusters ця акція набула всесвітній масштаб, День відмови від покупок крім Мексики, Канади і США пройшов ще в 55 станах. В даний час до проведення подібних акцій приєдналося ще 10 держав. Росія серед них поки не значиться.

Умови участі в цій акції прості — протягом 24 годин потрібно відмовитися від будь-яких придбань. Крім того, активісти проводять акції під девізом «Заради миру на землі нічого не купуй!», Щоб привернути увагу громадськості. Акції являють собою мирні демонстрації в торговельних центрах, а також показ «антирекламних» роликів, що повідомляють про те, що середній житель США купує в п'ять разів більше товарів, ніж мексиканець, в десять разів більше, ніж китаєць, і в тридцять разів більше, ніж громадянин Індії.
 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини катував місцевих мешканців 17:20

За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 12 років позбавлення волі отримав ще один російський військовий, який причетний до воєнних злочинів під час тимчасової окупації частини Чернігівської області.

У Прилуках та на Ніжинщині поліцейські викрили місцевих мешканців у незаконному зберіганні боєприпасів 16:24

Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 53-річного прилучанина виявили та вилучили гранату із запалом.

Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу безвісти 16-річну дівчину 16:22

Чернігівським районним управлінням поліції розшукується безвісти зникла Маценко Софія Василівна, 2009 року народження, мешканка Чернігова.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 3 особи.

Делегація з Великої Британії оглянула наслідки російської агресії на Чернігівщині 11:03

Підвал у Ягідному, зруйноване приміщення Обласного молодіжного центру, пошкоджена минулого місяця п’ятиповерхівка у Чернігові – це місця, які є віддзеркаленням війни на території нашої області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини