Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 жовтня, 20:34:30

17 листопада - Міжнародний день студентів

17.11.2016   07:13Агенцiя

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, яскраве тому підтвердження. Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту.

Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

Українська спільнота, видчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини повідомила про підозру групі «чорних лісорубів» за масштабні порубки деревини на сотні тисяч гривень 17:43

Слідчі поліції Чернігівщини спільно з оперативниками карного розшуку за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури викрили групу зловмисників, які підозрюються у систематичній незаконній порубці лісу в Корюківському районі.

Чернігівський дзюдоїст — бронзовий призер Кубка Європи серед кадетів 16:40

3 18 до 19 жовтня у Ризі (Латвія) відбувся Кубок Європи з дзюдо серед кадетів.

За тиждень над Чернігівщиною збито 96 ворожих цілей 16:10

Сили протиповітряної оборони, підрозділи Збройних cил України, Нацгвардії та прикордонники за минулий тиждень знищили 96 повітряних цілей у небі над Чернігівщиною.

Вагомий внесок Чернігівщини у світовий успіх української збірної з кікбоксингу 15:00

У Брісбені (Австралія) завершився Чемпіонат світу з кікбоксингу ISKA, який зібрав понад 1300 учасників із 22 країн світу.

Освітній простір у безпеці: у Куликівському професійному аграрному ліцеї триває відбудова укриття та встановлено комп’ютерну техніку 14:24

У Куликівському професійному аграрному ліцеї Чернігівської області триває відбудова укриття, яке вже частково оснащене сучасною комп’ютерною технікою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини