Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 09:26:03

Делегація Української спілки в’язнів – жертв нацизму вшанувала пам’ять жертв Корюківської трагедії 1943 р.

25.10.2011   06:49Агенцiя

21 жовтня м. Корюківку Чернігівської області відвідала представницька делегація Української спілки в’язнів – жертв нацизму (43 чол.) на чолі з Дмитром Амелькіним, першим заступником голови УСВЖ, колишнім малолітнім в’язнем фашизму, Володимиром Мартишом, заступником голови УСВЖ, дитиною війни, Надією Слєсарєвою, заступником голови УСВЖ, колишнім малолітнім в’язнем фашизму.

Мета поїздки: вшанувати пам’ять жертв Корюківської трагедії 1943 р., ознайомитися з обставинами найбільшого знищення гітлерівськими карателями мирного населення разом із містечком під час Другої світової війни та станом виконання Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії” від 22 вересня 2011 р. № 925.

Захід організовано в рамках реалізації міжнародного проекту “Клуб колишніх в’язнів – жертв нацизму “Діалог поколінь” міжнародної громадської організації “Фонд “Взаєморозуміння та толерантність”.

У Корюківському історичному музеї учасники делегації разом із головою Корюківської районної ради Михайлом Баклажком, заступником голови Корюківської райдержадміністрації Іваном Бузаком, начальником відділу культури райдержадміністрації Людмилою Бабич та представниками громадськості ознайомилися з експозицією про рух опору окупантам в районі та трагедію знищення цілого містечка нацистами. Представники керівництва району передали членам Української спілки в’язнів – жертв нацизму примірники збірника документів і матеріалів “Корюківка, 1943: злочин проти людяності” та буклету “Корюківка 1, 2 і 9 березня 1943 року”. Від імені Спілки Володимир Мартиш, заступник голови УСВЖ, подарував музею альманах “Літопис Української спілки в’язнів – жертв нацизму”.

Учасники делегації, керівництво району та представник Українського інституту національної пам’яті поклали вінок і квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини фашистським загарбникам, де у 1943 р. був ресторан, в якому карателі розстріляли сотні безневинних людей – дітей, жінок, людей похилого віку.

Під час зустрічі у районному Будинку культури члени Української спілки в’язнів – жертв нацизму спілкувалися з вцілілими свідками Корюківської трагедії. Діна Степанівна Корнієвська, Галина Михайлівна Попова та Ганна Андріївна Тихоновська поділилися моторошними спогадами про холоднокровне вбивство карателями всього населення, знищення Корюківки та обставинами свого порятунку.

Від імені керівництва Українського інституту національної пам’яті і особисто його директора, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка, передав подяку Українській спілці в’язнів – жертв нацизму за підтримку та готовність зробити свій внесок у справі вшанування жертв Корюківської трагедії науковий співробітник Сергій Бутко. Він розповів про науково-дослідну, консультативну та просвітницьку роботу Українського інституту національної пам’яті у справі гідного вшанування жертв Корюківської трагедії та пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами, яка ведеться у тісній співпраці з владою, громадськістю та дослідниками Чернігівщини.

Учасники зустрічі подивилися літературно-музичну композицію з елементами кіно “Спалені заживо” про трагедію рідного міста.

Голова Корюківської райдержадміністрації Олександр Довгаль поінформував членів делегації про роботу обласної та районної влади щодо виконання Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії”. Зокрема, він ознайомив з напрацюваннями робочої групи з підготовки пропозицій Кабінету Міністрів України, яку очолив заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко.

При розгляді проекту плану заходів обговорено питання підготовчих робіт для створення у Корюківці Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами, проведення в Чернігові у поточному році Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої партизанському руху в Україні у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; підготовку та видання списку встановлених прізвищ жертв Корюківської трагедії, списків населених пунктів області і України, знищених німецькими карателями разом із мирним населення; видання збірників документів; створення документального фільму про цю трагедію та інше.

Учасники делегації Української спілки в’язнів – жертв нацизму спільно з керівництвом Корюківщини та представником Українського інституту національної пам’яті поклали квіти до пам’ятного знаку на місці розстрілу карателями 80-ти мирних жителів на околиці міста. Також голова Корюківської райдержадміністрації О. Довгаль ознайомив із пропозиціями робочої групи щодо будівництва Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами та показав місце його можливого розташування – лісову ділянку урочище “Гай”.

Під час зустрічі керівники та члени делегації Української спілки в’язнів – жертв нацизму наголосили на необхідності гідного вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії та жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами на національному та міжнародному рівні і заявили, що зроблять свій внесок у цій благородній справі.

Вони підтримали пропозиції робочої групи при Чернігівській облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті для підготовки плану заходів Кабінету Міністрів України. Особливу увагу колишні в’язні – жертви нацизму звернули на необхідність вчасного будівництва до березня 2013 р. Меморіального комплексу включно з музейною експозицією як національного символу скорботи – пам’яті жителів всіх населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами.

Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини