Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 02:32:00

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і здоров’ю людини

29.07.2016   13:21Агенцiя

В зв’язку початком пожежонебезпечного періоду Державна екологічна інспекція у Чернігівській області наголошує всім громадянам не допускати самовільного випалювання сухої рослинності, її залишків, стерні та відходів.

У відповідності до повноважень та з метою попередження самовільного випалювання сухої рослинності та пожеж у лісах держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища постійно проводяться рейдові перевірки по виявленню правопорушників по території Чернігівської області.
Оскільки тривають жнива на Чернігівщині, звертаємо особливу увагу власників сільськогосподарських угідь та органів виконавчої влади, що спалювання пожнивних решток – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає  загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю і здоров’ю людини.

Нагадуємо, що відповідно до Статті 77-1.  Кодексу України про адміністративну відповідальність самовільне випалювання рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного
- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170 грн.) до двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти (850 грн.) до сімдесяти (1190 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до сорока (680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти  (1190 грн.) до ста  (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Держекоінспекція у Чернігівській області закликає населення знайти альтернативу спалюванню рослинності, стерні та різних видів відходів. Бути обережним, не порушувати законодавства України, та бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Якщо Ви стали свідком порушення природоохоронного законодавства, повідомте Інспекцію за номером 65-13-62.

Пам’ятаємо, що попередити пожежі значно легше, ніж їх гасити!

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини