Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 22:27:33

У чому різниця між католіками та православними

08.04.2012   14:27Агенцiя

Людина не може жити без віри: віри в себе, у щасливе майбутнє, в успішний результат початих справ … Сьогодні стало модним вірити в Бога. Молоді пари прагнуть обов’язково обвінчатися, батьки поспішають хрестити своїх малюків, а на релігійні свята у дверей храмів збираються юрби людей, більшість з яких практично не знає навіть основ обраного ними віровчення.

Велика частина населення країн СНД і Росії дотримуються християнського віросповідання, найпоширенішими течіями в якому є православ’я і католицизм. Розглянемо головні відмінності православ’я від католицизму.

Православ’я виникло в 4 столітті, а після поділу християнської церкви була виділена як самостійна релігія. Як непорушні істини віруючими приймаються триєдність Бога, піднесення Ісуса Христа на небеса і боговтілення, можливість спокутування гріхів і воскресіння.

Католицизм є найчисленнішим напрямом в християнстві. У цьому вченні, крім загальних з православ’ям догм, виділяються наступні: непорочність діви Марії, і її тілесне вознесіння, непогрішність Папи Римського.

Вчення

Православ’я грунтується на ідеї, що істинні саме ті знання, які не зазнали змін з часів Ісуса.

Католики дотримуються думки, що Христос дав лише «зерно Віри», яка зазнає змін в відповідності з часом, розвивається і доповнюється новими догмами. При цьому основою є ті норми, які були сформовані багато століть тому.

Церква

До складу Православної церкви входить 15 незалежних церков і 3 помісні.

Католицизм монолітний, відрізняється монархічним устроєм правління на чолі з Папою Римським, і має центр у Ватикані. І хоча православні з повагою ставляться до авторитету Папи, главою церкви вони визнають тільки самого Господа.

Зображення святих

Лики на православних іконах двовимірні, підкреслюючи тим самим ставлення їх до іншого світу, незбагненного простим смертним. Парафіяни цілують ікони, бо це шанування передається і Найсвятішій Особі, яка на ній зображена.

Ікони католиків тривимірні, більш натуралістичні, персонажі на них виглядають як живі. Допускається навіть створення статуй. Їх роль – прикрашати приміщення храму.

І католицизм, і православ’я забороняють молитися іконам, бо вони не є ідолами. Молитва повинна направлятися тільки Господу.

Обряди

У православ’ї вважається необхідним при проголошенні молитви стояти обличчям на схід, в католицизмі – сторона світу не має жодного значення.

Православні хрестяться трьома пальцями, католики – двома.

Католицькі священнослужителі все без винятку дають обітницю безшлюбності. Православним батюшкам можна одружитися, але тільки до моменту посвячення в духовний сан. Таким чином, все православне духовенство складається з білих, тобто одружених і чорних священнослужителів, тобто тих, хто вибрав для себе чернече життя.

Католицьким священикам можна носити світський одяг, а православні повинні обов’язково бути з бородою.

Таким чином, основна відмінність православ’я від католицизму полягає в наступному:

Православ’я не має єдиної церкви.

У вчення католицизму постійно вносяться доповнення та зміни, відповідно духу часу.

Православ’я не визнає пекло, а допускає відпущення гріхів після сповіді.

http://ifacts.com.ua/relihiya/u-chomu-riznytsya-mizh-katolikamy-ta-pravoslavnymy-3027

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).