Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 липня, 14:30:12

У чому різниця між католіками та православними

08.04.2012   14:27Агенцiя

Людина не може жити без віри: віри в себе, у щасливе майбутнє, в успішний результат початих справ … Сьогодні стало модним вірити в Бога. Молоді пари прагнуть обов’язково обвінчатися, батьки поспішають хрестити своїх малюків, а на релігійні свята у дверей храмів збираються юрби людей, більшість з яких практично не знає навіть основ обраного ними віровчення.

Велика частина населення країн СНД і Росії дотримуються християнського віросповідання, найпоширенішими течіями в якому є православ’я і католицизм. Розглянемо головні відмінності православ’я від католицизму.

Православ’я виникло в 4 столітті, а після поділу християнської церкви була виділена як самостійна релігія. Як непорушні істини віруючими приймаються триєдність Бога, піднесення Ісуса Христа на небеса і боговтілення, можливість спокутування гріхів і воскресіння.

Католицизм є найчисленнішим напрямом в християнстві. У цьому вченні, крім загальних з православ’ям догм, виділяються наступні: непорочність діви Марії, і її тілесне вознесіння, непогрішність Папи Римського.

Вчення

Православ’я грунтується на ідеї, що істинні саме ті знання, які не зазнали змін з часів Ісуса.

Католики дотримуються думки, що Христос дав лише «зерно Віри», яка зазнає змін в відповідності з часом, розвивається і доповнюється новими догмами. При цьому основою є ті норми, які були сформовані багато століть тому.

Церква

До складу Православної церкви входить 15 незалежних церков і 3 помісні.

Католицизм монолітний, відрізняється монархічним устроєм правління на чолі з Папою Римським, і має центр у Ватикані. І хоча православні з повагою ставляться до авторитету Папи, главою церкви вони визнають тільки самого Господа.

Зображення святих

Лики на православних іконах двовимірні, підкреслюючи тим самим ставлення їх до іншого світу, незбагненного простим смертним. Парафіяни цілують ікони, бо це шанування передається і Найсвятішій Особі, яка на ній зображена.

Ікони католиків тривимірні, більш натуралістичні, персонажі на них виглядають як живі. Допускається навіть створення статуй. Їх роль – прикрашати приміщення храму.

І католицизм, і православ’я забороняють молитися іконам, бо вони не є ідолами. Молитва повинна направлятися тільки Господу.

Обряди

У православ’ї вважається необхідним при проголошенні молитви стояти обличчям на схід, в католицизмі – сторона світу не має жодного значення.

Православні хрестяться трьома пальцями, католики – двома.

Католицькі священнослужителі все без винятку дають обітницю безшлюбності. Православним батюшкам можна одружитися, але тільки до моменту посвячення в духовний сан. Таким чином, все православне духовенство складається з білих, тобто одружених і чорних священнослужителів, тобто тих, хто вибрав для себе чернече життя.

Католицьким священикам можна носити світський одяг, а православні повинні обов’язково бути з бородою.

Таким чином, основна відмінність православ’я від католицизму полягає в наступному:

Православ’я не має єдиної церкви.

У вчення католицизму постійно вносяться доповнення та зміни, відповідно духу часу.

Православ’я не визнає пекло, а допускає відпущення гріхів після сповіді.

http://ifacts.com.ua/relihiya/u-chomu-riznytsya-mizh-katolikamy-ta-pravoslavnymy-3027

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини