Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 серпня, 15:23:13

Як економити із задоволенням?

20.03.2016   11:26Агенцiя

Часто люди, замислюються про економію, відчувають себе нещасними і обділеними. Однак можна бути бережливим і при цьому отримувати від життя задоволення! Як? Зараз розповімо!

Економія заради задоволення

Задайте собі просте запитання: "Для чого я економлю, яка моя мета?" Економія заради економії не приносить ніякого задоволення, а якщо ви економите, щоб "відчувати себе багатшими", то, погодьтеся, таке формулювання надто розпливчасте. Важко сприймати позитивно якісь обмеження, якщо незрозуміло, заради чого ви йдете на подібні жертви. Поставте собі дуже конкретну мету економності, наприклад, щоб зібрати до літа гроші на відпустку. Маючи цілком конкретну і не віддалену в часі мету, економити гроші буде значно простіше і веселіше.

Змінюйте ставлення до грошей та витрат поступово

Знаєте, чому голодні дієти не приносять ніякого ефекту? Тому, що поголодувавши три дні ви з подвоєним апетитом кидаєтеся на їжу і повертаєте собі втрачені кілограми. Те ж саме відбувається і з фінансами: обрізавши собі всі витрати, ви відчуваєте себе тотально нещасною через різку зміну способу життя. І, цілком ймовірно, зірветеся і накупите всіляких дрібниць - щоб знову відчути задоволення від життя, якого ви себе позбавили.

Відстежуйте свої успіхи

Економлячи гроші, ми зосереджуємося на обмеженні себе в чомусь, тому і сумуємо. Замість цього спробуйте зосереджуватися на своїх маленьких досягненнях, а саме - на тих сумах, які вам вдалося заощадити. Заведіть спеціальний блокнот, в якому будете відзначати, від яких витрат сьогодні ви відмовилися в ім'я економії. Можете відкладати ці гроші в окрему коробочку, щоб потім, в неділю, їх перерахувати та переконатись: ви - молодець!

Подумайте про безпеку

Велика частина наших витрат - непередбачені. Ламаються смартфони, линяють штори і рвуться чоботи завжди несподівано і в самий невідповідний момент. А якщо подумати про накопичення якогось резерву грошей, який буде своєрідною страховкою від таких нещасних випадків? Якщо ви поставите питання саме так, то питання економії для вас стане питаннями особистої безпеки. А дбати про себе завжди приємно.

Останні новини Чернігівщини

Володимир Зеленський призначив нового голову Чернігівської ОДА 14:08

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслава Чауса.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:23

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19 13:21

Вже не для кого не секрет, що людству доведеться жити із коронавірусною інфекцією тривалий час.

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину 13:16

Сьогодні, близько опівночі, в пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники відділу «Гірськ» Чернігівського загону спільно із співробітниками митної служби виявили іноземця, який намагався перемістити через кордон наркотичну речовину рослинного походження.

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку 13:11

Срібнянська громада вийшла на фінішну пряму у процесі розробки стратегії розвитку до 2027 року. Наразі Робоча група визначила матрицю цілей стратегії та збирає проєктні ідеї для її реалізації стратегії.