Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 13:01:35

Як економити із задоволенням?

20.03.2016   11:26Агенцiя

Часто люди, замислюються про економію, відчувають себе нещасними і обділеними. Однак можна бути бережливим і при цьому отримувати від життя задоволення! Як? Зараз розповімо!

Економія заради задоволення

Задайте собі просте запитання: "Для чого я економлю, яка моя мета?" Економія заради економії не приносить ніякого задоволення, а якщо ви економите, щоб "відчувати себе багатшими", то, погодьтеся, таке формулювання надто розпливчасте. Важко сприймати позитивно якісь обмеження, якщо незрозуміло, заради чого ви йдете на подібні жертви. Поставте собі дуже конкретну мету економності, наприклад, щоб зібрати до літа гроші на відпустку. Маючи цілком конкретну і не віддалену в часі мету, економити гроші буде значно простіше і веселіше.

Змінюйте ставлення до грошей та витрат поступово

Знаєте, чому голодні дієти не приносять ніякого ефекту? Тому, що поголодувавши три дні ви з подвоєним апетитом кидаєтеся на їжу і повертаєте собі втрачені кілограми. Те ж саме відбувається і з фінансами: обрізавши собі всі витрати, ви відчуваєте себе тотально нещасною через різку зміну способу життя. І, цілком ймовірно, зірветеся і накупите всіляких дрібниць - щоб знову відчути задоволення від життя, якого ви себе позбавили.

Відстежуйте свої успіхи

Економлячи гроші, ми зосереджуємося на обмеженні себе в чомусь, тому і сумуємо. Замість цього спробуйте зосереджуватися на своїх маленьких досягненнях, а саме - на тих сумах, які вам вдалося заощадити. Заведіть спеціальний блокнот, в якому будете відзначати, від яких витрат сьогодні ви відмовилися в ім'я економії. Можете відкладати ці гроші в окрему коробочку, щоб потім, в неділю, їх перерахувати та переконатись: ви - молодець!

Подумайте про безпеку

Велика частина наших витрат - непередбачені. Ламаються смартфони, линяють штори і рвуться чоботи завжди несподівано і в самий невідповідний момент. А якщо подумати про накопичення якогось резерву грошей, який буде своєрідною страховкою від таких нещасних випадків? Якщо ви поставите питання саме так, то питання економії для вас стане питаннями особистої безпеки. А дбати про себе завжди приємно.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові розпочав роботу велопатруль

У Чернігові розпочав роботу велопатруль 12:56

Сьогодні вперше на вулиці міста виїхав справжній поліцейський велопатруль. Інспектори на двоколісних транспортних засобах вишикувались в сквері імені Богдана Хмельницького, де до них звернувся начальник управління патрульної поліції Андрій Думич.

У партії

У партії "Слуга Народу" призначили керівників обласних осередків. У Чернігівський - Павло Халімон 12:34

У політичній партії «Слуга Народу» призначили керівників обласних осередків у дев’яти регіонах України.

У росіянина на кордоні вилучили кортик

У росіянина на кордоні вилучили кортик 12:07

В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка» на виїзд з України оформлявся легковий автомобіль «Фіат». В якості пасажира в ньому слідував 50-річний громадянин Росії.

Заробітна плата в області. ДОВІДКА

Заробітна плата в області. ДОВІДКА 11:32

На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.

Школярам – про філармонійний центр

Школярам – про філармонійний центр 11:27

Група школярів чернігівської школи «МудрАнгелики» - це вже хор? Виявляється, хор, якщо є буквально п’ять хвилин часу і досвідчений педагог.