Учені прирівняли залежність від соцмереж до наркотичної
Учені прирівняли Фейсбук до кокаїну. Перегляд стрічки новин активує ті самі ділянки мозку, що і кокаїн.

Постійне гортання новинної стрічки в соціальній мережі Фейсбук впливає на мозок у такий самий спосіб, що і кокаїн, повідомляє The Telegraph.
Учені пов'язують виникнення будь-якої залежності з порушеннями у зміні психічних процесів збудження і гальмування. Залежним людям властива надмірна чутливість до об'єктів, що стали причиною розладу їхньої психіки, і водночас у них порушуються механізми гальмування.
Дослідження, опубліковане в журналі Psychological Reports: Disability and Trauma, вивчило реакцію студентів на візуальні подразники, у тому числі ті, які пов'язані з популярною соцмережею.
Випробовувані люди, які показали високу швидкість реакції на образи у Фейсбуку, також показали високу схильність до залежності від інтернет-ресурсу згідно з опитувальником.
Зображення, які містять вказівки на соціальну мережу, викликали збудження в мигдалевидному і смугастому тільцях, вельми схоже на те, що його викликає наркотик кокаїн.
При цьому учені зазначають, що під час моніторингового періоду досліджувані змогли зменшити залежність від впливу на себе.
"Це хороша новина, оскільки це означає, що поведінка може бути виправлена лікуванням. Ми припускаємо, що адиктивна поведінка в цьому випадку пов'язана з низькою мотивацією для керування поведінкою, яке частково обумовлене відносною громадською і особистісною терпимістю до зловживання технологіями порівняно, скажімо, з токсикоманією", - заявив Офір Турел, професор Університету штату Каліфорнія.
Раніше повідомлялося про те, що ВООЗ має намір визнати залежність від інтернету психічним розладом, а залежність від здорової їжі не менш небезпечна, ніж анорексія.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).