28 грудня - Міжнародний день кіно
Міжнародний день кіно — це свято кінематографістів — працівників цього дивного мистецтва — і його любителів по всьому світу.
28 грудня 1895 в Парижі в «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинів (а не Капуцинів, як багато хто звик) пройшов перший сеанс синематографа братів Люм'єр. Саме ця дата і стала днем ??святкування Міжнародного дня кіно.
Трохи раніше, в тому ж 1895 році, французи Огюст і Луї Люм'єр отримали патент на винайдений ними апарат «Сінематограф ». 22 березня 1895 року брати влаштовують у Парижі перший в історії кіносеанс. Вони показують — поки тільки вузькому колу друзів — коротеньку стрічку «Вихід робітників із заводу Люм'єр».
Але днем ??народження кіно вважають саме 28 грудня 1895 року, коли в паризькому кафе на бульварі Капуцинів Люм'єри представили вже широкій публіці перший у світі короткометражний фільм «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота». Це був перший фільм в історії кінематографа, який був показаний публіці за гроші.
Демонстрація «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота» викликала справжню паніку у глядачів: вони схоплювалися з місць і втікали із залу, боячись, що наближається на екрані поїзд розчавить їх ...
У Росії прем'єра першого фільму відбулася 15 жовтня 1908 року. Це був фільм «Пониззя вольниця» режисера Володимира Ромашкова за мотивами народної пісні про Степана Разіна «Через острова на стрижень». Тривав перший російський фільм всього сім хвилин.
З тих пір кінематограф пройшов великий шлях в розвитку і зазнав масштабні зміни: від німого кіно до звукового, від чорно-білого до кольорового, від плівкового до цифрового. І, як відомо, фільми бувають різних жанрів: наукові, документальні, публіцистичні, художні. А по всьому світу сьогодні проводиться багато різних кінофестивалів: «Оскар», Московський Міжнародний кінофестиваль, «Золота пальмова гілка» в Каннах, Венеціанський міжнародний кінофестиваль, «Берлінале», фестиваль імені братів Люм'єр та інші.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).