Хор Київських духовних шкіл відвідав святині Чернігівщини
5 листопада учасники хору Київських духовних шкіл на чолі з регентом - ієромонахом Леонтієм (Тупкало) звершили паломницьку поїздку в одне з найдавніших міст України - Чернігів.

Першою зупинкою київських паломників став Собор Різдва Богородиці в передмісті Чернігова, місті Козельці. Головною визначною пам'яткою собору є багатоярусний різьблений позолочений іконостас XVIII століття, який, згідно з деякими джерелами, був виготовлений в Італії. Будівництво всього собору тривало близько одинадцяти років (1752-1763 рр.) на кошти сімейства Розумовських.
Далі група відвідала Єлецький жіночий монастир. У цій святій обителі семінаристи привітали духовними і народними співами ігуменю монастиря Нектарію, з благословення якої для них була організований обід в монастирській трапезній.
Після цього семінаристи попрямували до Свято-Троїцького собору. Екскурсію учням Київських духовних шкіл провів особисто керуючий Чернігівською єпархією митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, ректор Чернігівського духовного училища. Владика поділився з майбутніми пастирями своїм досвідом багаторічного служіння Церкві, навів приклади, коли йому допомагали чернігівські угодники Божі Феодосій, Філарет і Лаврентій. Прослухавши кілька духовних піснеспівів у виконанні семінарського хору владика подякував студентам за візит, дав кілька настанов і вручив пам'ятні подарунки.
Далі група відвідала Спасо-Преображенський собор. Згідно історії, це один з найдавніших храмів на території Київської Русі. Тут хор КДАіС співав за Вечірнім Богослужінням.
Наостанок семінаристи відвідали Антонієві печери. Паломники ознайомилися з інтер'єром підземних храмів і вклонилися місцевим святиням. Особливий інтерес викликала архітектура храму Феодосія Тотемського, висота в нартексі якого - 8,5 м, довжина - 15,5 м. Цей храм вважається найбільшим підземним храмом в Європі.
На завершення паломництва семінаристи звершили подячний молебень вже в стінах Києво-Печерської Лаври.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.