Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 лютого, 03:32:14

22 жовтня - Міжнародний день заїкуватих людей

22.10.2015   07:44Агенцiя

22 жовтня в світі відзначається Міжнародний день заїкуватих людей (International Stuttering Awareness Day).

Ідея цього свята народилася за підтримки Міжнародної асоціації заїкуватих людей (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїкуватих людей на міжнародному рівні».

Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб, заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками або нерішучістю в промові, розривають її ритмічне протягом.

Вітчизняна логопедична література трактує термін «заїкання» так: «порушення темпо-ритмічної організації мовлення, обумовлене судорожним станом м'язів мовного апарату». Найчастіше заїкання пов'язане з логофобии (вербофобіей) — боязню говорити, що є наслідком або причиною заїкання.

Організація Всесвітнього дня заїкуватих людей — це тільки один з наймасштабніших проектів ISA. У числі інших проектів, покликаних привернути увагу громадськості до проблем заїкуватих людей, — випуск інформаційного бюлетеня два рази на рік, ведення спеціального web-сайту, пошук коштів для стипендій заїкуватих людей.

До речі, багатьом людям такий дефект мови, як заїкуватість, не завадив стати відомими і реалізувати себе в тих сферах, де потрібне вміння красиво говорити. Серед них — кінорежисери, актори, барди, оратори, політики, поети, полководці, священнослужителі, телеведучі та інші представники публічних професій.

Заїкання страждали, наприклад, Демосфен, Уїнстон Черчілль, Мерилін Монро, Ісаак Ньютон, а з нині живих — Брюс Вілліс, Артемій Троїцький та інші відомі люди.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15

Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.

Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10

10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:15

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.

Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49

Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини