Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 09:36:28

8 жовтня міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній День зору

08.10.2015   08:54Агенцiя

Важливість зору важко переоцінити, адже 90% інформації про навколишній світ ми отримуємо через зір. Тому особливої актуальності набуває необхідність збереження зору змолоду, враховуючи, що захворювання очей важко лікуються, а за умов несвоєчасного звернення до спеціалістів вони здатні призвести до інвалідності та сліпоти.

За спостереженнями медиків, 85% населення планети страждає на ті чи інші патології зору, серед яких найпоширеніші коротко- та далекозорість.

На Чернігівщині функціонує мережа закладів, в яких можна отримати своєчасну та кваліфіковану допомогу у разі очних недуг.

Безперечно, КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня», як заклад найвищого на Чернігівщині третинного рівня надання допомоги, має все необхідне для профілактики та лікування захворювань очей, адже там створені і успішно працює Центр мікрохірургії ока та очної травми.

Як повідомляє головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації з офтальмології Ірина Биховець, завдяки зусиллям облдержадміністрації центр оснащений відповідним обладнанням для лікування складних випадків очної патології. Наприклад, сучасні факоемульсифікатори та інша хірургічна і діагностична апаратура використовуються для лікування  найпоширеніших хвороб очей та здійснення таких оперативних втручань, які ще кілька років тому були доступні лише медикам столичних клінік та центрів в Одесі і Харкові. 

«Протягом року за ургентною допомогою до офтальмологів обласної лікарні звертається понад 2 тис. пацієнтів з різних куточків області. Практично всім ми допомагаємо і повертаємо їх до нормального життя.

Втім, це стає можливим лише за умов якнайшвидшого звернення пацієнтів, – наголошує Ірина Биховець. – Тому хочу  попередити громадян – гострі травми очей, різноманітні подряпини очного яблука та повік, опіки, потрапляння до ока сторонніх предметів потребують своєчасної допомоги спеціалістів – офтальмологів, які цілодобово працюють у спеціалізованого відділення обласної лікарні.

Крім того, будь-які консультації стосовно збереження зору і профілактики очної патології, а також висококваліфіковане лікування можна отримати і у центральних районних та міських лікарнях, поліклініках. Отже, якщо ви відчули, що з вашим зором щось негаразд – офтальмологи Чернігівщини вам допоможуть».
 

Останні новини Чернігівщини

«Розумовські зустрічі»: вперше за участі глави роду Розумовських 13:32

«Розумовські зустрічі» – це зустріч ліриків і фізиків», де поєднуються гуманітарні та технологічні підходи, створюючи особливих дух конференції.

“Барвиста Україна” “Сіверських клейнодів” 12:56

Культура українського народу багатогранна і розмаїта. Кожен регіон має свої звичаї, своє звучання, свою душу. А, разом з тим, українська культура — єдине ціле, в якому різнобарв’я мистецьких традицій складається в єдину картину — в те, що зветься “Барвиста Україна”.

Поліція розслідує обставини ДТП за участю неповнолітніх у Прилуках 12:50

30 листопада близько 18:30 до поліції надійшло повідомлення про ДТП у Прилуках. Поліцейські встановили, що 14-річний хлопець, керуючи автомобілем «Porsche Cayenne», допустив зіткнення з вантажним автомобілем, що перебував на проїзній частині дороги.

Поліція затримала водія, який спричинив смертельну ДТП у Ніжині 12:45

Ніжинські поліцейські затримали водія легковика, який допустив наїзд на двох жінок-пішоходів на пішохідному переході в Ніжині. Внаслідок ДТП одна жінка загинула, а друга зазнала травм.

Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн

Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн 12:41

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру інженеру з технічного нагляду у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини