Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 02:50:34

Цікаві факти про екватор

02.08.2015   12:27Агенцiя

Неподалік від столиці Еквадору Кіто піднімається монумент з нульовою відміткою. Від нього йде лінія, яка зображує екватор. Насправді він проходить на 240 метрів північніше, повз будівлю музею Інті-Ньян (Дорога Сонця).

Екватор перетинає 33 острови. З них 17 належать Індонезії (причому два знаходяться в озері на острові Калімантан), 9 розташовані в гирлі Амазонки, а 5 - в африканському озері Вікторія.

21,3 кілометра - настільки екватор розташований далі від центру Землі, ніж її полюси. Через обертання земна куля ширша по колу екватора від кола полюсів на 1/298 діаметра.

0,53 відсотка ваги втрачають предмети, переміщуючись з полюса на екватор через центробіжну силу і віддалення від центру Землі.

40075 кілометрів - така довжина екватора.

14 країн знаходяться на екваторі. До цих пір жоден мандрівник не зміг обійти всі ці країни і здійснити таким чином кругосвітню подорож уздовж екватора.

35786 кілометрів - на такій висоті над екватором розташована геостаціонарна орбіта, на якій «висять» супутники зв'язку. Сигнал зі швидкістю світла йде туди-назад всього чверть секунди.

4690 метрів - найвища точка екватора, що знаходиться на льодовику на південному схилі вулкана Каямбе в Еквадорі. Це єдиний льодовик на екваторі.

465 метрів в секунду - швидкість обертання Землі на екваторі. Вона перевищує швидкість звуку в повітрі (331 м/с).

465/331 = 1,40 рази більше швидкість обертання Землі на екваторі, ніж швидкість звуку. При запуску з екватора супутник відразу ніби отримує надзвукову швидкість. Це економить 10% палива.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини