Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 10:50:52

Ворони демонструють рівень інтелекту 5—7-річних дітей

28.06.2015   19:52Агенцiя

Новокаледонські ворони мають рівень інтелекту 5—7-річної дитини, і можуть розв’язувати нескладні задачі із фізики.

Стимулом працювати інтелектуально для птахів служить, звичайно, їстівна винагорода.

Науковці з Університету Окленда на чолі із Сарою Джелберт досліджували, чи здатні ворони вирішувати задачі з об’ємами. В таких завданнях птахи мали підняти рівень води у склянках, кидаючи всередину них камені, і таким чином витіснити зайву рідину і отримати смачну винагороду.

У дослідженні брали участь тільки новокаледонські ворони, які відомі завдяки своїй кмітливості та винахідливості. Не всі особини впоралися із усіма поставленими завданнями, проте загалом 4 із 6 задач птахи вирішили.

Для підняття рівня води вони продемонстрували розуміння того, що існують предмети, які потопають, та плавають, предмети суцільні та порожнисті. Новокаледонські ворони також обирали колбу, в якій рівень води був вищим, ніж у інших, і таким чином, їм потрібно було докладати менше зусиль для підняття її рівня.

2 задачі, з якими не впоралися кмітливі ворони, вимагали розуміння діаметру колби, а інша вимагала нелогічного рішення та розуміння правила сполучених посудин.Задачі, що були поставлені перед воронами. Ілюстрація: Sarah Jelbert/CC-BY

«Ці результати вражають, оскільки вони виявляють величину та межі розуміння воронів. Зокрема, усі ворони провалили завдання, яке порушувало причинно-наслідкові правила, але пройшли всі інші, тож можна припустити, що вони мають певний рівень розуміння причинного зв’язку», — говорить дослідниця Сара Джелберт.

 Велика Епоха

Останні новини Чернігівщини

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини