Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 14:41:08

Березенко: "Ідеї студентів потрібно переймати та втілювати в життя"

28.06.2015   11:37Агенцiя

На вихідних у Центральному парку культури і відпочинку, за сприяння Сергія Березенка, відбувся щорічний Чернігівський регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка».

Мета студентського зібрання – максимальна підтримка ініціатив талановитих та перспективних молодих людей, які прагнуть реалізувати свої знання, вміння, навички, оригінальні ідеї, та бажають змінювати країну. «Студентська республіка» у нашій області проводиться з 2001 року – тож фестиваль має свої усталені традиції, є надзвичайно популярним серед молоді та приносить чимало користі.
     
Цього року, одним з головних питань фестивалю, який тривав два дні, було обговорення учасниками «Програми модернізації Чернігівщини». Студенти висловили ряд цікавих ідей, які, можливо, згодом, реалізуються на практиці. За словами одного з лідерів чернігівської «Студентської республіки» Андрія Гедровича, порівняно з минулими роками фестиваль-2015 приємно вражає як кількісним, так і якісним складом учасників. «Нас тут близько сотні. Мене приємно вразили студенти з Ніжина, які дуже активно включилися в роботу фестивалю. А ще, студенти Технологічного університету своїм оригінальними ідеями та «тверезим» підходом до життя», - пояснив нам Андрій. За його словами усі студенти прагнуть змін в державі та докладають зусиль для їхньої  реалізації. Молодь Чернігівщини активно працює за фахом, займається волонтерською та громадською роботою, словом, змушує собою пишатись.

На «Студентській республіці», як завжди, весело та цікаво. Для інтелектуалів тут організували вікторину: «Що? Де? Коли?» та провели чемпіонат з інтелектуально-рольової гри «Мафія», яка розвиває уяву, образне та логічне мислення. Для творчих людей організували фото-конкурс, фестиваль аматорського відео та цікаві квести. Ну і звісно, куди ж студентам без гумору? Гра в КВК змусила сміятися весь Центральний парк культури та відпочинку Чернігова. Окрім цього, учасники виконали ще одну важливу річ – обрали собі керівні органи: студентського мера та студентський магістрат Чернігівщини.
 
- У нашій області дуже талановиті студенти, - розповів нам Сергій Березенко. – На цьому фестивалі вони змоделювали власну державу: обрали собі мера, магістрат, створили власний прапор, гімн, запроваджують традиції. Фактично вони показують: що і як би робили, якби були владою.

На думку Сергія Березенка, досвід, який здобувають студенти на фестивалі, та ідеї які вони розвивають, в тому числі стосовно модернізації Чернігівщини, сьогодні потрібно переймати та втілювати в життя. – Я їм порадив зробити моделювання нової Конституції через студентську раду. Нехай обговорять: що для них децентралізація, передача владних повноважень, як вони розуміють демократизацію регулювання відносин між центром та регіонами. Можливо, їхні ідеї бодай рядком увійдуть до нової Конституції.

PR

Останні новини Чернігівщини

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 14:11

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 13:03

25 травня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Ічня: вкрали поличку до меморіальної дошки на честь духовного лідера кримських татар

Ічня: вкрали поличку до меморіальної дошки на честь духовного лідера кримських татар 12:48

20 травня, коли учасники меморіального заходу вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року здійснилипокладання квітів до меморіальної дошки національного героя та духовного лідера кримських татар Номана Челебіджіхана (1885-1918 роки), яка знаходиться на фасаді будівлізалізничного вокзалу районного центру Ічня, була відсутня поличка для покладання квітів.

Конкурс мінігрантів на посилення програм соціального захисту в умовах пандемії COVID-19

Конкурс мінігрантів на посилення програм соціального захисту в умовах пандемії COVID-19 12:12

У відповідь на епідемію COVID-19 та викликані нею соціальні наслідки, благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках проєкту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в Україні», за підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс мінігрантів.

Діяльність пасажирського автотранспорту Чернігівської  області. ДОВІДКА

Діяльність пасажирського автотранспорту Чернігівської області. ДОВІДКА 12:02

Упродовж 2019 р. послугами пасажирського транспорту області скористалися 78 млн пасажирів. Частка автомобільного транспорту в загальному обсязі пасажирських перевезень становила 48%.